Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

7 nejlepších receptů na slané tyčinky. Upečme si ty nejchutnější, které se spolehlivě povedou
Zdroj: Top recepty

Tyčinky, pečené v troubě a zdobené semínky nebo posypané krystalky soli, jsou jednou z nejoblíbenějších variant drobného slaného pečiva pro slavnostní příležitosti. V našem receptáři najdeme mnoho osvědčených receptů na tyčinky, které budou ozdobou každého pohoštění.

Oblíbené slané tyčinky

Tyčinky známe v mnoha variantách. Ty domácí jsou nejlepší. Připravují se kynuté i nekynuté, do některých se přidává tvaroh nebo jogurt, různě se dochucují. Když je připravíme na stůl, začnou rychle mizet a za chvíli nic nezůstane.

1. místo

Tuze návykové tyčinky jsou křehké, voňavé a moc dobré. Jsou skvělým pohoštěním na oslavách. Zvládne je i méně zkušený kuchař. Na jejich oblibě se podílí i strouhaný uzený sýr a pikantní koření.

2. místo

Sýrové tyčinky jsou křupavé a jednoduché. Těsto se připravuje ze strouhaného tvrdého sýru, másla, polohrubé mouky a vajíčka. Pouze z několika surovin upečeme něco tak chutného. Povrch tyčinek se sype kořením a solí.

3. místo

Pizza tyčinky z kynutého těsta jsou sice pracnější, ale výsledek stojí za to. Už na pohled jsou velmi atraktivní díky svému kroucenému tvaru. Navíc mají náplň z kečupu, uzenin a tvrdého sýru. Po upečení je hned odložíme z horkého plechu, aby nebyly vysušené. 

4. místo

Tyto tyčinky jsou upečené z jogurtového těsta s podílem strouhaného sýru. Jsou ochucené sušeným česnekem a posypané semínky - kmínem nebo sezamem. Upečené dozlatova vypadají velmi lákavě.

5. místo

Škvarkové tyčinky jsou další zajímavou variantou na slané pohoštění. Pečou se z kynutého těsta, do kterého se přidávají jemně nakrájené škvarky. Dozlatova upečené tyčinky jsou sypané kmínem a hrubou solí.

6. místo

To, že se pečou tyčinky z listového těsta, leckdo víme. Tyto jsou ale jiné - připravují se ze dvou vrstev těsta, které mají mezi sebou náplň z několika druhů sýrů, nakrájené šunky a tymiánu. Před pečením se potírají vajíčkem a stáčí do spirály.

7. místo

Tyčinky z tvarohového těsta budeme mít během chvilky. Na těsto potřebujeme stejný váhový podíl tvarohu, Hery a mouky. Z odpočatého těsta vyválíme plát a zubatým kolečkem nakrájíme tyčinky. Zdobíme je semínky a mletou sladkou paprikou.

Pohoštění pro návštěvu nebo chroupání k televizi

Slané domácí tyčinky jsou v obou případech skvělou volbou. Tyto malé chuťovky jsou lákavé a bereme si další a další, dokud nezmizí ze stolu všechny. Naše recepty na tyčinky jsou vyzkoušené a prověřené, rozhodně s nimi nešlápneme vedle.

Stačí si vybrat některý recept a můžeme se pustit do pečení. Většina receptů má jednoduchý postup, zvládne je i začátečník, který nemá mnoho zkušeností. Nemusíme s pečením čekat na ohlášení návštěvy, rodina určitě bude mít z pochoutky radost

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky