Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Tipy na nejlepší rychlovky. Dobroty, které návštěvy vždy ocení
Zdroj: Toprecepty.cz

Podle pravidel slušného chování by se návštěvy měly ohlásit předem a přijít pouze s vaším svolením. Pouze mezi blízkými rodinnými příslušníky nebo opravdu blízkými přáteli se nemusí příliš dbát těchto pravidel. Každou návštěvu přivítáme s úsměvem a snažíme se ji i pohostit. Kromě nápojů přijde vhod i něco k zakousnutí, ať už nějaký moučník ke kávě nebo něco slaného ke sklence vína či piva. Problém někdy bývá, co nahonem připravit. Ale i s tím vám poradíme.

Do 30 minut

Rychlé ještě nutně nemusí znamenat odbyté. Pokud vás při přípravě oběda, večeře nebo moučníku pro návštěvu tlačí čas, nepropadejte panice. I pouhých 30 minut stačí k tomu, abyste vykouzlili…

Nápoje

Nabídneme některý z druhů kávy, limonád nebo čajů, které umíme připravit a máme na ně suroviny. Dětem mohou přijít vhod mléčné nápoje. Dospělým, kteří neřídí, můžeme nabídnou i alkohol.

Rychlomoučníky

Umění bleskově připravit nějaký vhodný moučník je k nezaplacení. S vděčností pracujeme s různými polotovary jako je hotové a rozválené listové těsto, hotové kynuté těsto, těsto na croissanty v plechovce apod. Stačí naplnit a upéct. V naší databázi najdete ale i moučníky, které jen zamícháte a můžete péct.

 

Rychlé slané dobroty

Vytvořit jednoduchou pomazánku nebo dip netrvá dlouho a mnohdy tím návštěvu potěšíme víc než něčím složitým. Často stačí několik základních ingrediencí. Také různé chuťovky nebo slané rychlé pečivo hosté jistě uvítají.

Když se návštěva zdrží

Někdy okolnosti vyžadují hostit návštěvu déle. Ani pak netvoříme složitá jídla, u kterých si nejsme jisti výsledkem. Je lépe v klidu a pohodě využít důvtipu a vařit rychlá jednoduchá jídla a raději je hezky naservírovat než v potu tváře položit na talíř cosi nepodařeného. Před důležitou návštěvou se vyplatí sázet na jistotu, protože zákon schválnosti bohužel funguje. Jídla ale vybíráme s ohledem na případnou dietu nebo alergii hostů. 

Nezapomínejme, že pravým účelem setkávání je pohoda a popovídání, a ne s výrazem štvance běhat po obydlí se snahou se předvést nebo zavděčit. A také dodržujme heslo Můj dům - můj hrad. Koho a na jak dlouho ve svém obydlí uvítáme, je jen na nás. S návštěvou se loučíme opět s úsměvem a přejeme si zase brzy se setkat.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více