Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Co dnes uvařit?

Hezky vecer,
u nas zbytek od vcera a to spagetti. Ted jsem si udelala caj se zazvorem a citronem a jdu cist.
Chodila jsem pul dne po obchodech, ale libilo se me to. Obchodni stredisko, ale venku. Trochu poletoval snich, hrali vanocni hudbu. Meli rozdelane ohne pro zahrati a teplou cokoladu a co nejlepsi, nebylo ani silene mnozstvi lidi.🙂

Veronika.Hrozna: Verčo žloutek asi ne, ten přidávám úplně nakonec. Ale ta horká plotýnka ano. Mám el. vypnu a vrátím hrnec zpátky , hodím máslo, zaliji vařícím mlékem, štouchadlem rozmačkám a šlehám až úplně do hladka. Podle potřeby přiliji mléko, aby byla řidší a hedvábná

tara23: Mně se jí nedaří vyšlehat, má ta plotna + ohřev a žloutek na to vliv?

U nás dnes iba hubová omáčka a cestoviny, od včera cesnačka. Zajtra upečiem jaternice a krvavnice, budú iba s chlebom, ten som teraz vytiahla z rúry. Polievku uvarím nejakú rýchlu, asi paradajkovú.

MarcelaPa: Jajajajaapaja: tara23: děvčata moc děkuji,musíme to nějak zvládnout.😎

Dobré odpoledne 😀, u nás dnes krupicová kaše s kakaem, moučkovým cukrem a máslem.
Simčo, Edovi přejeme, ať je brzy v pořádku a ty se také šetři, ne abys to přeháněla. Zdraví je nejdůležitější.

Simona Skolakova: páni, to je smůla, tohle měl švagr, venku uklouzl, noha se zkroutila a on si na ni sedl.

Simona Skolakova: tak to držím palce a zrovna takhle blbě před vánocema. Moc držím palce, aby jste to zvládli. ještě že ty mladé máte a pomůžou

Jajajajaapaja: tara23: děvčata upadl doma a zlomil si nohu v kotníku🙄,tak má sádru naštěstí né operace,ale nesmí na to šlapat a je na 6 týdnů vyřazen z provozu.Ta vše já,ale naši nám chodí pomáhat hlavně nanosit dřevo a nákup.😉

Simona Skolakova: Co se stalo 🤔 Určitě to zvládnete .

Simona Skolakova: Simčo co se manželovi stalo? Tahle zpráva mi vypadla úplně. Hlavně at se dá brzy dohromady

Zdravím, dcera dneska už přišla v 7.30, zet ted, tak jsme se hned naobědvali.
Uvařila jsem dančí kýtu na smetaně s knedlíkem :-K. Nejdřív jsem myslela, že udělám svíčkovou, ale pak jsem našla recept od Colombo55 a uvařila přesně podle něj. Dala jsem i 40% šlehačku a moc dobré, všichni chvílili😁:-K

tara23: Věruš, kaši dělám bez vajíčka, šťouchačky podobně, do nich někdy přidám osmaženou slaninu nebo šunku -co mám po ruce, někdy pažitku.

Hezký den :-K dnes čočková polévka a brambory,cibule,žampiony,anglická slanina vše v jednom pekáčku a na vrch jsem dala kuří stehna a bude okurkový salát.
Stáničko děkuji moc aj všem,no snad to nějak zvládneme musíme.:-K

Hezký den, omlouvám se, že už jsem nereagovala na vaše příspěvky večer, ale přestala jsem dostávat upozornění na email. A všimla jsem si toho až ráno.
Slovo pyré jsem vůbec neznala, u nás se dělala jen kaše a to i v restauracích. S pyré jsem se setkala až tady na topkách. Pak jsem od jednoho kuchaře slyšela, že je to jedno a totéž.
Vždycky jsem dělala kaši, že jí nejdřív rožštouchám, dám kus másla, zaliji horkým plnotučným mlékem a nebo smetanou a na horké plotýnce šlehám a nakonec přidám žloutek. Máme rádi kaši řidší, hodně nadýchanou Takhle jí dělala maminka a já dělám stejně.
Pak ještě dělám štouchané brambory: brambory rozštouchat, přidat kousek másla, trošku mléka, smaženou cibulku a zelenou petrželku.
A s výpečky a vrabcem je to stejné 😁, oboje je správně. Tak vrabce zkřížené s výpečky jsem zařadila na příští pondělí 😁

Přispět do diskuze

Přidat příspěvek

]