Kokosoví tučňáčci

Suroviny 30 porcí

Na 30 tučňáků:
70 g mletých dětských piškotů
80 g mletého kokosu
100 g moučkového cukru
60 g másla
1 lžíce rumu
1 lžíce mléka
Na dohotovení:
nutela
30 dětských piškotů
40 g mléčné čokoládové polevy
70 půlených oloupaných mandlí
1 lžička bílé čokolády
30 cukrářské zdobení (srdíčka)

Postup přípravy receptu

  1. Mleté piškoty promícháme s kokosem, cukrem, přidáme nakrájené máslo, rum a mléko.

  2. Vypracujeme těsto, kterým plníme formičky - včelí úly. Z těsta připravíme asi 30 úlů a necháme do druhého dne při pokojové teplotě zaschnout.

  3. Úly plníme nutelou a klademe na kulaté piškoty. Vzhledu tučňáků dosáhneme tak, že vrchní špičku a podélně půlku úlu potřeme čokoládovou polevou, na kterou po stranách přilepíme půlky mandlí jako křidélka. Do vrchní části, na místo očí uděláme dvě tečky bílou čokoládou a po zaschnutí do této bílé čokolády ještě dvě tečky tmavou čokoládou. Zobáky vytvoříme z malých cukrovích srdíček, které do těsta zapíchneme širší stranou. Tučňáky necháme zcela zatuhnout.

Komentáře k receptu Kokosoví tučňáčci

Tématické fráze: kokosové mufiny recept na kokosove tucnaky včelí úly tučňáci mufiny kokosove bílé včelí úly recept kokkosové tunáci tučnacci formicky na vceli ul recept na kokosové tučnáčky bílé včelí úly recept kkosovi tucnaci včelí úly s nutelou tučňáčci recept úly tučňáci kokosové úly s nutelou kokosové tučnáky kokosoví tučňáčci - nepečené vceli uly bile recept kokosový tučnáček včelí úly jak tučnáci