Pečený pstruh s máslovou zeleninou

Ryby Doba přípravy: 30 minut 3 názory

Ryby Doba přípravy: 30 minut 3 názory

Suroviny 2 porce

2 ks chlazeného pstruha
hladká mouka
máslo
sůl
pepř
kmín
petrželová nať
libeček

Postup přípravy receptu

  1. Pstruhy vykucháme, dobře očistíme od šupin a dobře nasolíme. Necháme odležet asi hodinku v chladu.

  2. Pstruhy poté opláchneme od soli a opětovně okořeníme, lehce solí, pepřem a celým nebo i drceným kmínem. Takto okořeněnou rybu lehce obalíme v hladké mouce a položíme na plech s pečícím papírem, který jsme si předtím potřeli trochou másla.

  3. Jakmile jsou pstruzi uloženi, tak do břišní dutiny vložíme po jedené snítce petrželové a libečkové nati.

  4. Pstruhy dáme péct do rozpálené trouby, dokud se ze spodní strany neopečou do zlaté barvy. Poté opatrně otočíme a na každého pstruha položíme plátek másla.

  5. Dopečeme do zlatova i druhou stranu ryby a podáváme s máslovou zeleninou jakožto jedinou přílohou.

  6. Máslovou zeleninu si připravíme během pečení, a to tak, že různé druhy zeleniny (cuketa, paprika, rajče, mrkev, řapíkatý celer) si nakrájíme na stejně velké nám vyhovující tvary (kostky, nudličky) vhodný je i hrášek a kukuřice a na pánvi ve které rozpustíme lžičku másla, zvolna malou chvilku opékáme. Posolíme, opepříme a podáváme s rybou.

Komentáře k receptu Pečený pstruh s máslovou zeleninou

Tématické fráze: ryba na másle se zeleninou pečený pstruh na másle příprava pstruha na másle s přílohou pstruh pečený v troubě se zeleninou peceny pstruh se zeleninou peceny pstruh pstruh pečený v troubě pstruh na zelenině pstruh peceny na másle pstruh se zeleninou chlazený pstruh pstruh podle vaňka pstruh na másle v na paprice pstruh duhový na másle pečený pstruh chlazený pstruh na masle s prilohou pstruh pečený na zelenině recepty na pstruha s zeleninou jak dlouho pect pstruha pstruh pečený se zeleninou