Tučňáčci

Suroviny

Těsto:
14 dkg drcených piškotů
8 dkg strouhaného kokosu
10 dkg moučkového cukru
6 dkg másla
2 lžíce mléka
250 g tvarohu (toho v papíru)
moučkový cukr na vysypávání formiček na úlky
náplň: (dělám to od oka, takže nebudu psát kolik čeho)
máslo
moučkový cukr
citronová šťáva
piškoty
zdobení:
marcipán
čokoláda
půlky mandlí

Postup přípravy receptu

 1. Z ingrediencí si na vále vytvoříme rukama těsto. Těsto vmáčkneme do moučkovým cukrem vysypaných formiček a tvoříme klasické úlky (a samozřejmě necháme místo na náplň).

 2. Máslo utřeme spolu s cukrem a přidáme citronovou šťávu (náplň by měla být kyselkavější, ale ne moc, aby se nám strávníci nešklebili :-)).

 3. Náplň dáme do úlků a zespod "zavíčkujeme" piškotem. Vezmeme úlky a štětečkem (nebo můžete namáčet, jak chcete) a natřeme jim rozpuštěnou čokoládou celé záda i boky a hlavičku.

 4. Z marcipánu uděláme očička a zobáčky a dáme na hlavičku.

 5. Spařené mandle zbavené slupky rozpůlíme a dáme na strany jako křidýlka.

 6. Dáme je do chladu zatuhnout a potom dáme rodině na obdivování a pochutnávání.

Poznámka od kuchařky

Nechtělo se mi tvořit tu trochu marcipánu (na tuhle dávku stačí opravdu trošinka) a kupovat taky ne, takže jsem skočila do cukrárny a koupila dvě červené marcipánové čísla (na zobáčky) a jedno bílé (na očka), zpracovala jsem to tak, jak jsem potřebovala a bohatě to stačilo. Přišlo mi to jako nejrychlejší a nejméně pracná varianta (samotní tučňáci už jsou dost pracní, takže patlat se ještě s marcipánem se nikomu asi chtít nebude).

Komentáře k receptu Tučňáčci

 • iveta 3 iveta 3

  Taky je dělám na vánoce.:-K

  Odpovědět

 • Ivusa Ivusa

  Moc hezký nápad jak oživit tradiční úlky,pro děti lákavé a jistě i chutné.Posílám boďku.:-p:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: úlky recept vánoční cukroví úlky cukroví tučňáčci napln do ulku úlky tučňáci vanocní ulky vánoční cukroví tučňáčci marcipánové úlky tučňáččí cukroví vánoční cukroví z marcipánu tučnáci z ulku cukrovi tucnaci nepečené cukroví úlky recept na úlky kokosoví tučňáci nepecene cukrovi z marcipanu nepečené cukroví s marcipánem úlky jako tučnáci tvorime z marcipanu tučňáci z marcipánu