Mřížkové buchtičky

Suroviny 10 větších nebo 20 menších kousků

2 listová těsta
dušená brokolice
konzerva kukuřice
konzerva hrášku
sůl
sezamové semínko
vejce
marmeláda dle chuti

Postup přípravy receptu

 1. Balení listového těsta rozválíme na cca 0,5cm a vykrájíme z něj požadované čtverečky/obdélníky.

 2. SLANÁ VARIANTA: V míse si krátce umixujeme dušenou brokolici, kukuřici a hrášek (já použila 4 větší růžičky brokolice a po 2 velkých lžících kukuřice a hrášku) se špetkou solí.

 3. Směs rozložíme na nakrájené listové těsto a okraje potřeme vodou.

 4. Pomocí mřížkového válečku vytvoříme z jiného kousku těska mřížku, kterou položíme na těsto se směsí a okraje přimáčkneme.

 5. Buchtičku potřeme rozšlehaným vejcem a posypeneme sezamovým semínkem. Dáme na plech s pečícím papírem a upečeme v troubě.

 6. SLADKÁ VARIANTA: Na střed čtverečku/obdélníku těska dáme kopeček marmelády (já použila malinovou a rybízovou), okraje natřeme vodou, přiložíme mřížku a na krajích přimáčkneme.

 7. Potřeme rozšlehaným vejcem, naskládáme na plech s pečícím papírem a upečeme v troubě.

Komentáře k receptu Mřížkové buchtičky

 • lordoba lordoba(autorka receptu)

  Děkuji za přivítání a za bodíky :-K Tenhle "spešl" váleček jsem také použila poprvé. Prvně jsem si nakrájela čtverečky a pak jsem ty čtverečky přejela válečkem. Nepřejela jsem válečkem celý čtvereček, ale nechala jsem kousek místa na začátku a konci, aby se s mřížkou lépe pracovalo. :-)

  Odpovědět

 • Madlenka1 Madlenka1

  Dala bych si obojí...sladké i slané...+:yes::yes:

  Odpovědět

 • srettka srettka

  Taky vlastnim tenhle derovaci valecek. . .u kynuteho me zklamal:-/
  tohle asi prubnu;-) jinak se pripojuju k dotazu remi;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  lordoba zdravím a vítám na Topreceptech:-K:-K A´t je ti tady s námi fajn..;-) Jinak dotaz, ty vrchní díly s těmi otvory krájíš, až jak je máš nakrájené na nenší čtverce, nebo když máš rozválený plát? Já ten váleček mám, ještě jsem jej nepoužila:-8

  Odpovědět

Tématické fráze: mřížkový váleček mřížkovací váleček mřížkovací váleček recepty mřížkovací váleček recept moucniky na plech buchtičky z listového těsta mřížkovací váleček - recepty mřížkovací váleček a pečení recepty slané recepty z listového těsta mřížkové šátečky slané buchtičky z listového těsta mřížkový váleček recepty slané buchtičky mřížkovací váleček na těsto recepty derovacim valeckem mřížkované buchtičky váleček mřížkový mřížky na pečivo mřížkové pečivo malinové buchtičky