Studená pěnová hmota

Suroviny

1-2 bílky
80-90 g jemného pískového cukru

Postup přípravy receptu

 1. Do ušlehaného sněhu našleháme písek a moučku promícháme.

 2. Následně dáme do lednice.

 3. Obvykle se pomazává či zdobí na nějakou buchtu či dort.

Komentáře k receptu Studená pěnová hmota

 • Steryk Steryk(neregistrovaný)

  Do ušlehaného sněhu zašleháme písek a moučku zlehka zamícháme.
  Jako do každého sněhu z bílků je na pěnové cukroví nejlepší pískový cukr. Sníh na pěnové cukroví ušleháme tuhý, ale ne tak, aby se srážel do hrudek.
  Bílky si pečlivě oddělíme od žloutků a šledámeje ve zvláštním kotlíku (jen na sníh) nebo v kamenném hrnku. Ušlehanou bílkovou hmotu stříkáme na plech ozdobnou trubičkou, nastrčenou do seříznutého konce igelitového sáčku. Plechy pod cukroví nahřejeme a tence natřeme voskem nebo na plechy položíme papír na pečení.
  Na plech stříkáme pusinky, tyčinky, kolečka i jiné ozdobné tvary a hned je pečeme v mirnější, ale přece teplé troubě, aby nabyly. V příliš teplé troubě nabudou ale ztrácejí tvar, v málo teplé nenabudou.
  Po vyběhnutí je mírněji dopékáme, vlastně dosušíme, ale nevysoušíme, aby zůstaly uprostřed vláčné. Pěnové pečivo má být bílé nebo jen mírně nažloutlé.

  Odpovědět

 • rebeka rebeka

  asi požil:-O:-O:-O:-O

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Rovněž zkopírovaná fotka, opravdu se jedná o porušení autorských práv, odstraň ji

  Odpovědět

 • aadulka aadulka

  Receptu vůbec nerozumím, žádnou moučku v ingrediencích nevidím a nechápu jak může být vzniklá hmota hnědá :-O a pokud fotka není tvoje, tak ji prosím smaž :-)

  Odpovědět

Tématické fráze: pěnové cukroví pěnové pečivo pěnové pusinky pěnová buchta pěnové cukrový pěnové cukroví recept pečení pěnového cukroví penove pusinky recept recept na pěnové cukroví recepty penove peceni pěnové pusinky cukroví pěnové cukroví - recept cukroví pěnové recepty pěnové pusinky pěnová kolečka z cukroví z bílků pěnová čokoláda pusinka wwwrecepty pšnové cukroví pěnové cukroví z bílků recept pečení pěnových pusinek