Piškotová roláda s banánem

Suroviny

Piškotová roláda:
6 vajec
6 lžic cukru
3 lžíce vlažné vody
3 lžíce hladké mouky
3 lžíce polohrubé mouky
Krém:
2 hrnky mléka
2 x vanilkový pudink
1 celé máslo
2 žloutky
6-7 lžic moučkového cukru
1-2 banány na vložení do rolády
trochu kakaa na zbytek krému na ozdobení

Postup přípravy receptu

  1. 6 vajec si rozdělíme na bílky a žloutky, z bílků uděláme sníh. Do misky si dáme 6 žloutků a 6 lžic cukru, 3 lžíce vlažné vody a to celé ušleháme a poté přidáme hladkou a polohrubou mouku. Dále vmícháme ušlehaný sníh,a pořádně promícháme.

  2. Těsto vylijeme na hluboký plech vyložený pečícím papírem. A pečeme maximálně 15 minut při 180°C. Roládu vytáhneme z trouby a i s pečícím papírem dáme na vlhkou utěrku a srolujeme. Poté vyčkáme pár minut.

  3. Mezitím si uděláme krém: 2 hrnky mléka s 2 vanilkovými pudinky uvaříme a dáme vychladnout. Do misky si dáme máslo, 2 žloutky, 6-7 lžic moučkového cukru a to celé ušleháme. A poté přimícháme do vychladlého pudinku.

  4. Dále roládu rozbalíme a namažeme krémem, na konec rolády dáme banány a můžeme začít zabalovat. Celou roládu namažeme krémem.

  5. Zbytek krému si rozdělíme do 2 misek v jedné bude krém čistý a do druhé dáme krém a trochu kakaa (vznikne krém tmavý), to celé zamícháme. A nakonec dáme krém do zdobícího sáčku a můžeme ozdobit dle vlastní fantazie.

Poznámka od kuchařky

Nejprve byste si měli uvařit 2 hrnky mléka s pudingem aby vám vychladl!

Komentáře k receptu Piškotová roláda s banánem

Tématické fráze: piškotová roláda s banánem piškotová roláda roláda s banánem piškotová roláda na hrnky recepty piškotová banánová roláda roláda na lžíce piškotová roláda na lžíce piškotová roláda z hladké mouky výborná piškotová roláda roláda z hladké mouky jak ozdobit piškotovou roládu videorecept roláda s banánem a vanilkovým kremem jak ozdobit roládu piškotove těsto z hladké mouky piskotova rolada do misky rolada na hrnky piškotové těsto s banánem piskotove rolady piškotová roláda recept piškotové těsto s pudinkem a bananem