Kostky z piškotového těsta

Moučníky Řezy Doba přípravy: 2 hodiny 15 názorů

Moučníky Řezy Doba přípravy: 2 hodiny 15 názorů

Suroviny 50ks

6 vajec
150g cukr krupice
150g mletých lískových ořechů(mandle)
300g mletých piškotů
1/2 prášku do pečiva
Krém:
130g másla
1 vanilkový pudink
1 vanilkový cukr
3,5 dcl mléka
cukr dle chuti
mandlové aróma
Marmeláda
trošku sekaných opražených oříšků na posypání

Postup přípravy receptu

  1. Z bílků a cukru ušleháme hustý sníh, opatrně vmícháme žloutky, ořechy a piškoty, do kterých jsme zamíchali prášek do pečiva.

  2. Rozetřeme na plech vyložený pečícím papírem a na 200°C upečeme do zrůžovění. Po vychladnutí rozkrojíme na polovinu, spodní půlku potřeme marmeládou, přiklopíme druhou polovinou, vrchní stranu potřeme krémem, postříkáme čokoládou a posypeme sekanými oříšky.

  3. Druhá varianta: Na vychladlý plát tence rozetřeme marmeládu, potřeme krémem (krém 2x), požíháme čokoládou a posypeme oříšky.

  4. Krém: Uvaříme pudink z mléka, cukru a pudinkového prášku a necháme vychladit. Vychladlý zašleháme do másla, přidáme cukr a mandlové aróma.

Poznámka od kuchařky

Zdroj: Recept mám asi 20let od tchýně.

Někdy jsou vajíčka malá, tak 1 přidat.

Komentáře k receptu Kostky z piškotového těsta

Tématické fráze: piškotový beránek hrníčkový hrníčkový piškot na plech lehké piškotové těsto na plech hrníčkový piškot moučníky z piškotového těsta piškotové těsto s jogurtem moučník z piškotového těsta piškotová střecha hrníčkové recepty moučníky na plech cviboch velikonoční beránek s krémem recept video hrnkové těsto na beránka zakladni piskotove testo piškot hrničkovy velikonocni beranek z piskotoveho testa piškotový piškotová střecha recept velikonoční piškotový beránek hrníčkový hrnkový piškotový beránek těsto s jogurtem piškotové