Pečená kachní stehna

Drůbeží maso Doba přípravy: 4 hodiny 1 názor

Drůbeží maso Doba přípravy: 4 hodiny 1 názor

Suroviny 6 porcí

1 kachna
4 kachní stehna
sůl
kmín

Postup přípravy receptu

 1. Jelikož se každoročně dohadujeme, kdo si dá z pečené kachny stehno a kdo prsa, zvolili jsme letos jiný způsob.
  Celou kachnu jsme vykostili, zbyla dvě stehna a dvě prsa. K tomu jsme přikoupili 4 stehna.
  Z kostí jsme uvařili vývar s "obíračkou" .

 2. Vykostěné kusy plus stehna jsme den předem večer naložili do osolené vody, aby si hezky natáhly rovnoměrně sůl a uložili na studené místo.

 3. Díly jsme na druhý den vyndali z vody, pokmínovali, podlili vodou a v pekáči s pokličkou pekli na 170 stupňů v el. troubě 3 hodiny. Občas musíme polít a převrátit díly ,aby se hezky propekly. Pak sundáme poklici a dopečeme, aby se udělala kůrčička.

 4. Podávame se zelím a knedlíkem.

Komentáře k receptu Pečená kachní stehna

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Já kachnu vůbec nepodlívám. Večer ji nasolím, okmínuji a dám do pekáče. Troubu zapnu na 90-100 stupňů, vložím do ní pekáč s kachnou, přikrytý alobalem a jdu spát. Ráno, když vstanu odkryji alobal, pekáč je plný sádla, které pustí kachna. Před obědem ji dám do trouby nezakryté na gril na barvu. V receptu, který zde mám na kachní stehna s kedlubnami na smetaně jsem stehna ještě podlévala, ale opravdu to není nutné ;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: pečená kachní stehna pečené kachní stehno pecene kachni stehna pečená kachní stehna recept kachni stehna pecena kachní stehna recept kachní stehna recept na pečená kachní stehna pečená kachní stehna v troubě kachní stehna recepty recepty pečená kachní stehna pecena kachni prsa recepty recept na kachní stehna pečená kačení stehna pečená kachna stehna kachni stehno pečená kachna pečené kachni stehna recept kachní stehno priprava kachní stehna příprava