Kachní stehna naložená a pečená v marinádě

Drůbeží maso Doba přípravy: 80 minut+marinování 11 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 80 minut+marinování 11 názorů

Suroviny 3 porce

2 pěkná kachní stehna
100 g uzené slaniny
2 badyány
1 lžíce medu
1 lžička koriandru
1 lžička zázvoru
1 lžička tymiánu
trochu pepře
2 stroužky česneku
1 menší cibule
1 lžíce sójové omáčky
olivový olej
trochu vody
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Nejdřív si uděláme marinádu z medu, protlačeného česneku, nadrobno nakrájené cibule, koriandru, tymiánu, zázvoru, sojové omáčky, pepře podle chuti, badyánů.

  2. Zalijeme olivovým olejem a trochu vodou, všechno promícháme a vložíme do ní 2 stehna, ze kterých sekneme 4 kusy, ty nejprve před vložením osolíme.

  3. Dáme přikryté do lednice a nejlépe přes noc marinujeme.

  4. Druhý den v pekáči na trošce oleje a nakrájené slaniny na kostičky, pak zprudka opečeme kusy kachny po obou stranách, přendáme i s výpekem do pekáče ve kterém budeme péct (já pekla v tom samém co jsem zprudka opékala stehna na kusy), zalijeme zbylou marinádou přilijeme trochu vody.

  5. Dáme péct přikryté na 50 minut a 200 stupňů, opět zalijeme vodou, teplotu stáhneme na 180 stupňů a dopečeme odkryté až bude kachna měkká a zredukuje se šťáva na množství, které chceme.

Poznámka od kuchařky

Stehýnka jsem chtěla udělat netradičně a byla to dobrůtka veliká. Podávala jsem se šťouchanými brambory.

Komentáře k receptu Kachní stehna naložená a pečená v marinádě

Tématické fráze: marinada na kachnu kachní stehna naložená kachna kachní stehna recept tncz nova levné recepty ládi hrušky marinovaná kachní stehna kachna v marinádě kachni stehna recepty recept na kachní stehna kachna netradičně recept na kachní stehno tncz nova levné recepty ládi hrušky 9.2.2014 marináda kachna kachna naložená recept kachna naložená kachni stehno recept pečená kachní stehna na medu pečená kachní sehna pečená kachní sehna tncz nova levné recepty ládi hrušky všechny