Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čočka se zeleninou

Sytá čočka se zeleninou je skvělý tip na rychlý a výživný oběd. Kombinace zelené čočky, barevných paprik, rajčat a brambor vytváří plnohodnotné jídlo, které zasytí, krásně voní a díky feferonce je příjemně pikantní.

Recept nikdo nehodnotil, buďte první

Ohodnotit

Buďte první kdo ohodnotí recept

poslirecept poslirecept

Snadný

Doba přípravy 60 min Doba přípravy: 20 min Doba tepelné úpravy: 40 min bez doby namáčení čočky

60 min (20 min příprava + 40 min tepelná úprava, bez doby namáčení čočky)

Suroviny pro 4 porce

4porce

Nahlásit chybu v receptu

Postup přípravy

Krok 1: Čočku přebereme a namočíme přes noc. Druhý den z čočky slijeme vodu, zalijeme ji novou vodou, osolíme a uvaříme doměkka. Uvařenou čočku scedíme. Krok 2: Brambory oloupeme, omyjeme a nakrájíme na kostičky. Ve vroucí osolené vodě uvaříme brambory doměkka. Po uvaření brambory scedíme. Krok 3: Cibuli oloupeme a nakrájíme na měsíčky. Papriky omyjeme, očistíme a nakrájíme na kostičky. Rajčata omyjeme a nakrájíme na poloviny. Krok 4: Feferonku překrojíme, zbavíme semínek a nakrájíme na kostičky. Česnek oloupeme a nasekáme na plátky. Krok 5: V pánvi na rozpáleném oleji zpěníme cibuli. Pak přidáme papriky, feferonku a česnek. Vše orestujeme. Krok 6: Pak vmícháme brambory, kečup a rajčata. Vše krátce prohřejeme, je-li potřeba, trochu podlijeme vodou nebo rajčatovou šťávou. Dle chuti osolíme a opepříme. Krok 7: Nakonec hotový pokrm posypeme najemno nakrájenou naťovou cibulkou.

Zveřejněno 17. 11. 2025

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

Toprecepty.cz

Čočka se zeleninou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/PNWp1

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

Toprecepty.cz

Čočka se zeleninou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/PNWp1

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Suroviny:
čočka zelená, olej, cibule, paprika čerstvá červená, feferonka, česnek, brambory, kečup sladký, rajče cherry, cibulka jarní, sůl, pepř mletý

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu