Sladký dvoubarevný chlebíček

Suroviny

2,25 hrnku polohrubé mouky
1 hrnek moučkového cukru
1 hrnek oleje
1 hrnek mléka
1 vajíčko
1 prášek do pečiva
1 vanilkový cukr
2 lžíce kakaa

Postup přípravy receptu

 1. Z každé suroviny si asi 2 lžíce odebereme, prášku do pečiva jen trošinku a vajíčko rozšleháme a trošinku taky dáme bokem k ostatním ingrediencím a pořádně vše rozmícháme s kakaem.

 2. Ostatní suroviny dáme do pekárny, tekuté, sypké a dáme program - v mém případě Backpulver (Dort), program s práškem do pečiva. Když je na displeji 1, 30 hodiny vyjmeme hák a zbylou směs s kakaem opatrně vařechou vmícháme do světlé hmoty a pokračujeme v programu.

Poznámka od kuchařky

Recept je z mé knížky hrníčková kuchařka a pokusila jsem se o experiment v domácí pekárně. Chutná prý báječně.

Komentáře k receptu Sladký dvoubarevný chlebíček

 • JanaDorazinova JanaDorazinova(autorka receptu)

  bobina: tak to jsem opravdu ráda. Už se mi to taky stalo a to jsem měla recept z knihy a narozdíl od tebe jsem to všechno musela vyhodit:-(( a to tam bylo 6 vajec. Omlouvám se, je mi to fakt líto, že jsem ti způsobila problémy.

  Odpovědět

 • bobina bobina(neregistrovaná)

  Jana Remkova:Při přípravě jsem měla děsný vztek, že jsem se zase nechala nachytat,(jako už poněkolikáté) na recept, kde evidentně něco chybí. Ale protože jsem tam pak nalila "to mléko", tak to nakonec dopadlo dobře. :-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova(autorka receptu)

  janana: Mohla jsem se splést. Dopíšu to tam. Děkuji:-)

  Odpovědět

 • janana janana

  Jana Remkova: našla jsem několik stejných receptů a všude je 1 hrnek mléka http://www.domaci-kuchar.cz/recepty/moucniky/1822-... :-O to je jeden z nich

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova(autorka receptu)

  bobina: No, já se moc omlouvám, je tam 2a 1/4 hrnku mouky, ale pravda je, že recept je z roku 2009 a já jsem přesvědčená, že kdyby to nešlo, napsala bych to do poznámky. Moc se omlouvám, pokud se vám to nepovedlo:-S Vidíte přece obrázek, já nevím, kdybych přidávala tolik mlíka, určitě bych se o tom zmínila. Zrovna uvažuji, kolik mám doma čeho, jestli bych to nemohla udělat znova, ale obávám se, že nemám tolik polohrubé mouky a z jiné to nechci zkoušet, to by bylo taky jiné.

  Odpovědět

 • bobina bobina(neregistrovaná)

  Jana Remkova:pokud upečete chlebíček přesně podle Vašeho receptu, tak není možné, aby se to někomu povedlo bez přidání nějaké tekutiny.Zkuste si to prosím jen představit!
  ...2 a půl hrnku mouky a jeden hrnek oleje s vejcem nemohou dát dohromady jiné těsto nežli hrudky! Já jsem musela přidat 2 dcl mléka, ale to je už pravděpodobně jiný recept!

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova(autorka receptu)

  spagetka: spagi, díky za záskok!!

  bobina: pokud někdo hodnotí, pravděpodobně se mu to povedlo, jako mi. Viz obrázek.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova(autorka receptu)

  Irrena: No, popravdě, sem tam se mi tyhle buchtičky taky nepovedou, ale tahle se povedla;-)

  Odpovědět

 • Irrena Irrena

  Mám pekárnu Eta Delicca a program dort se mi u ní zdá nějaký divný, ještě nikdy se mi nic nepovedlo co je s práškem do pečiva:-(Budu muset ještě experimentovat;-)

  Odpovědět

 • bobina bobina(neregistrovaná)

  spagetka:Díky za radu. Dala jsem tam skolo 2 dcl mléka! Takže nechápu, jak může někdo hodnotit, že je to skvělé a dávat "bodík", když to evidentně nepekl! Zklamání:no:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  bobina:nejsem autorka, zkus přilít malinko vody, podle receptu by to mělo být jen ale malinko tekuté, tak to nepřežeň

  Odpovědět

 • bobina bobina(neregistrovaná)

  Jana Remkova:Prosím o radu. Dala jsem všechny suroviny do pekárny, míchají se. Hmota, která se tam mele není vůbec tekutá, ale jsou z toho hrudky, které při otáčení metky místy lezou ven. Nechybí v receptu ještě nějaká tekutina? Jakou to má mít konzistenci? Díky za radu:-?;-(

  Odpovědět

 • míša: zkus a uvidíš;-)

  Odpovědět

 • míša míša(neregistrovaná)

  rada peču a tohle si taky rádaskusím doufam že to bude dobré:-*

  Odpovědět

 • janinka68 janinka68

  Recept vypadá úžasně!Jen více obyčejných receptů v domácí pekárně.Mám ji od vánoc a přivítám každičký nový nápad!!!!

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: sladký srnčí hřbet recept na srnčí hřbet sladký dvoubarevný srnčí hřbet sladky hrbet srnčí hřbet sladký sladky chlebicek z domaci pekarny dvoubarevný chlebíček srnčí hřbet dvoubarevný sladke chlebicky chlebíček hřbet recept sladký sladký chlebíček z pekárny dvoubarevny hrbet sladký srnčí hřbet recept sladký chlebíček v srnčím hřbetu srnčí hřbet z domácí pekárny recepty na sladké chlebíčky recepty na srnčí hřbet sladký srnčí hřbet sladký recept sladký chlebíček v domácí pekárně