Plněná paprika

Mleté maso Doba přípravy: 1,5 hod 7 názorů

Mleté maso Doba přípravy: 1,5 hod 7 názorů

Suroviny 4-6 porcí

mleté maso
vajíčka
sůl
mletý pepř
majoránka
strouhanka
rajský protlak
paprikové lusky
nové koření
pepř celý
bobkový list
česnek
světlá jíška Knorr
trochu cukru

Postup přípravy receptu

 1. Okořeníme mleté maso, přidáme vajíčka, ml. pepř, sůl, česnek, majoránku, strouhanku a vše pořádně promícháme, očistíme papriky a naplníme mletým masem.

 2. Ze zbytku uděláme koule.

 3. Dáme vařit do omáčky z rajského protlaku a přidáme nové koření, celý pepř, bobkový list, sůl a trochu cukru a dáme vařit do měkka.

 4. Nakonec zahustíme omáčku jíškou Knorr a necháme přejít varem. Podáváme s knedlíkem.

  Rajská omáčka:
  voda, rajský protlak, sůl, bobkový list, nové koření, pepř celý, trochu cukru, (masox -já ale nedávám)

 5. Do vody dám rajský protlak 500g, můžeme dát i kečup. Přidáme koření a do tohoto základu dám vařit papriky a koule z mletého masa. Může se přidat i masox. Povaříme tak dlouho až je maso měkké. Pak dochutíme cukrem a zahustíme.

Komentáře k receptu Plněná paprika

 • S. S.(neregistrovaný)

  Lidi, tady se přeci píše o plněných paprikách, ne o plněných paprikách v rajské omáčce. Tudíž na ní není recept. Ach jo..

  Odpovědět

 • mia2404 mia2404

  :-p:-p +1:yes: ja knedlíky nemusím :-), ale pridávam ti fotečku

  Odpovědět

 • thomassinno thomassinno

  Yvajs:
  Děkuju za postup, já jsem jenom chlap, tak se musím na každou blbost zeptat :-p

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Podobně někdy dělám plněné papriky i já. Pouze je vařím v rajské omáčce, rozdíl je snad jen v okořenění omáčky, protože každý ji koření po svém. Já například do rajské (bez papriky) přidávám skořici a plátek citronové kůry, hřebíček a také trochu kečupu nakonec, ten ji dělá trochu sladší a to naši mají rádi. Zahuštuji klasickou jíškou, někdo přidává na zjemnění i smetanu. Dá se opravdu omáčka dělat na vícero způsobů a tento je také dobrý. Pokud zbude maso, vkládám do ní také masové koule. Někdy plněné papriky peču v troubě a omáčku dělám zvlášť.

  Odpovědět

 • Yvajs Yvajs(autor receptu)

  nevařím jak klasickou omáčku.popis jsem přidala:-O

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  No, když si tady fakt někteří myslí, že rajskou omáčku umí úplně každý, ale bohužel určitě ne. Tak tady berme zavděk podobným receptům;-)

  Odpovědět

 • thomassinno thomassinno

  Trošku tady u tohoto receptu postrádám, jak připravuješ omáčku:-!
  Jen do rajského protlaku se asi to masíčko a papričky nevloží že?:-8

  Odpovědět

Tématické fráze: plnená paprika plněné paprikové lusky plněné papriky v rajské omáčce plnene paprikove lusky s rajskou plněná paprika mletým masem v rajské omáčce plněný paprikový lusk paprikový lusk v rajské omáčce plněné papriky mletým masem s rajskou plněné papriky plněný paprikový lusk s rajskou omáčkou plněné papriky mletým masem s rajskou omáčkou paprika plněná plněný paprikový lusk v rajské omáčce plněné paprikové lusky s rajskou omáčkou plněné papriky mletým masem paprikove lusky s rajskou plněná paprika v rajské omáčce plněné papriky mletým masem v rajske omacce plnena paprika recept plněné papriky recept