Balkánské koule s ajvarem
Recept ještě nebyl hodnocenMaso promícháme se všemi dalšími surovinami, vytvoříme kuličky a obalíme je v Solamylu. Kuličky pomalu smažíme ve vyšší vrstvě dozlatova, pak klademe do zapékací misky a…
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání
Hodnoty jsou přibližné
| Energie | 1 023 kJ / 245 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 15,00 g |
| – z toho živočišné bílkoviny | 15,00 g |
| – z toho rostlinné bílkoviny | 0,00 g |
| Tuky | 20,50 g |
| – nasycené | 5,00 g |
| – nenasycené | 15,00 g |
| –– mononenasycené | 10,00 g |
| –– polynenasycené | 5,00 g |
| ––– omega 3 | 0,20 g |
| Vláknina | 0,00 g |
| Cholesterol | 140 mg |
| Sodík | 40 mg |
| Sůl | 0,20 g |
| Sacharidy | 0,00 g |
| – cukry | 0,00 g |
| ––– laktóza | 0,00 g |
Maso promícháme se všemi dalšími surovinami, vytvoříme kuličky a obalíme je v Solamylu. Kuličky pomalu smažíme ve vyšší vrstvě dozlatova, pak klademe do zapékací misky a…
Variace na oblíbený Caesar salát kombinuje drůbeží maso, parmezán a křupavý římský salát v doprovodu zlatavých krutonků. Lehká hořčičná zálivka s vinným octem krásně…
Drůbeží maso je výborné nejen pro jeho rychlost přípravy. Z namletého masa připravíme kuličky, osmažíme je a doplníme lahodnou omáčkou. Na tu použijeme čerstvé nebo…
Vše smícháme ve směs, dle potřeby ještě přisolíme, ale drůbeží polotovar je už předem slaný, tak pozor! Přendáme do formy nebo utvoříme šišku a pečeme v troubě na 180°C…
Málokdo odolá plátku krásně šťavnaté sekané. Skvěle chutná jak teplá, s bramborovou kaší, tak i studená s chlebem a kyselou okurkou. Sekaná se sýrem a zeleninou, z…
Rozpálíme pánev na vysokou teplotu.Předem ochucenou a připravenou sekanou rozdělíme na 6 kusů, poté vytvarujeme do tvaru koft.Opékáme na pánvi po dobu 4 až 5 minut na…
Brambory oloupeme, rozřízneme podélně, vydlabeme trošku vnitřek. Smícháme rýži, maso, vejce, hořčici, česnek-utřít, cibulku- najemno, sýr, trochu soli a pepře,…
Cibuli nasekáme velmi jemně na kostičky. Do misky dáme mleté maso, cibuli, sladkou papriku, čerstvě rozdrcený pepř, vymačkaný nebo utřený česnek, sůl a trochu pálivé…
Maso promícháme s vejcem, pokrájenou cibulí, nadrcenými bylinkami, sušenými drcenými rajčátky a olivami. Přisypeme strouhanku a vše dobře promícháme. Můžeme přidat i…
Rozmiešame prísady na cesto a upečieme z neho na panvici 4 placky. Necháme ich vychladnúť. Na troške oleja orestujeme nadrobno narezanú cibuľu, pridáme prelisovaný…
Plněné papriky s mletým masem jsou voňavým a šťavnatým jídlem, které potěší svou jednoduchostí i sytostí. Kombinace jemného drůbežího masa, ajvaru, bylinek a rozpečeného…