Tyrolské Gröstle
Recept ještě nebyl hodnocenV Tyrolských Alpách narazíte na gröstle jak na svazích v restauracích, tak v podhorských vesnicích. Najdete ho s mnoha obměnami, s vepřovým, hovězím i kachním restovaným…
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání
Hodnoty jsou přibližné
| Energie | 3 223 kJ / 770 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 3,50 g |
| – z toho živočišné bílkoviny | 3,50 g |
| – z toho rostlinné bílkoviny | 0,00 g |
| Tuky | 84,00 g |
| – nasycené | 41,00 g |
| – nenasycené | 42,00 g |
| –– mononenasycené | 36,00 g |
| –– polynenasycené | 6,00 g |
| ––– omega 3 | 0,10 g |
| Vláknina | 0,00 g |
| Cholesterol | 70 mg |
| Sodík | 1,60 g |
| Sůl | 4,00 g |
| Sacharidy | 0,10 g |
| – cukry | 0,00 g |
| ––– laktóza | 0,00 g |
V Tyrolských Alpách narazíte na gröstle jak na svazích v restauracích, tak v podhorských vesnicích. Najdete ho s mnoha obměnami, s vepřovým, hovězím i kachním restovaným…
Mořská štika neboli hejk patří díky svému sněhobílému dietnímu masu mezi nejoblíbenější dary moře. V tomto receptu ji připravíme netradičně - dušenou v silné omáčce z…
Čekanku zespoda vykrojíme a rozčtvrtíme nebo nakrájím napříč na širší pruhy, špek nakrájíme na čtverce cca 2x2 cm, tymián nasekáme nebo pokud jsou stonky dřevnaté,…
Listové těsto vyválíme na velikost plechu. Přeneseme ho na plech a potřeme pomazánkovým máslem tak, že asi 2 cm okraje necháme čisté. Poklademe chřestem a posypeme…
Na másle opečeme do křupava plátky špeku nakrájené na menší proužky a dáme je stranou. Do prázdné pánve vhodíme posekaný špenát, opepříme, opatrně osolíme a pár minut…
Hlívu nakrájíme na menší kostky, na olivovém oleji orestujeme a dochutíme solí a pepřem. Zakysanou smetanu rozmixujeme s šalotkou, česnekem, petrželkou a olivovým…
Kuřecí stehna uvaříme v osolené vodě do měkka, přendáme do pekáčku a dáme do trouby na 160°C péct. Vajíčko vyšleháme do pěny, přidáme sekané bylinky, grilovací koření,…
Vařené brambory oloupeme a nastrouháme na struhadle s velkými slzičkami do misky. Opepříme, ale zatím nesolíme. K bramborám přidáme oloupanou a na klínky nakrájenou…
Chutné jídlo připravíme z krůtího masa a růžičkové kapusty. Krůtí maso stačí zapéct v troubě, růžičkovou kapustu podusíme a ochutíme vyškvařeným špekem a podáváme s…
Chléb nakrájíme i s kůrkou na malé kousky a smícháme s mlékem. Dochutíme solí, pepřem, špetkou muškátového oříšku a necháme nasát.Mezitím dáme na pánev na střední…
Z Tyrolska pochází spoustu skvělých pokrmů. Jedním z nich jsou i kulaté houskové knedlíky, ochucené špekem a petrželkou. Skvěle chutnají s kysaným červeným zelím, do…