Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Chalupářské pomazánky nám přijdou při pobytu v přírodě k chuti. Hodí se na chléb, topinky i na chlebíčky
Zdroj: Top recepty

Na chalupě a v přírodě nám vyhládne a nejjednodušší je ukrojit si pořádný krajíc chleba a namazat ho dobrou pomazánkou. V našem výběru jsou oblíbené pomazánky, které dobře zasytí a zároveň si na nich pochutnáme.

Pomazánky, které zasytí

Některé z pomazánek jsou nejlepší namazané na chléb, jiné dáváme na veku nebo na topinky. Když si užíváme pobyt v přírodě, nechce se nám trávit zbytečně mnoho času u sporáku a jednoduché pomazánky jsou dobrou volbou. Navíc do nich zužitkujeme zeleninu, kterou na zahradě pěstujeme. S namazanými chleby se dá vyrazit i na pořádný výlet.

Pomazánky na pořádný krajíc chleba

Dobrým základem pomazánek je měkký tvaroh. Stačí k němu přidat sladkou papriku (koření), trochu olivového oleje, jemně nakrájený pórek nebo cibulovou nať a posolit. Podle našich receptů připravíme výbornou "Hradeckou pomazánku" s tvarohem a k chuti nám přijdou tuňáková i tvarůžková pomazánka (pokud jsme příznivci tvarůžků).

Pomazánky na topinky s česnekem

Topinky se dají péct různými způsoby - smažit na tuku na pánvi, péct na plechu v troubě, na grilu, na kamnech nebo u ohýnku v přírodě. Vůně česneku je pro mnohé z nás neodolatelná a navíc můžeme topinku doplnit chutnou pomazánkou - mezi nejoblíbenější patří ty, které mají pikantní chuť. Můžeme využít cukety a další zeleninu (i např. sterilované okurky), sýry, vajíčka nebo uzeniny.

Pomazánky na chlebíčky k pohoštění

Při večerním posezení si rádi dáme lákavě upravené chlebíčky. Přijdou k chuti, když jsme s rodinou nebo s přáteli. Doporučené pomazánky, které patří mezi nejoblíbenější na našem webu, po namazání ještě dozdobíme plátky uvařených vajíček, sýrů a uzenin. Na závěr přidáme pěkně barevnou zeleninu.

Pobyt v přírodě je velmi příjemný a jsme rádi, že si ho můžeme užívat. Pokud nás ale při našem chalupářském posezení obtěžuje nepříjemný hmyz, můžeme se podívat do našeho dalšího článku na tipy, jak se ho zbavit.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více