Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přerostlé cukety se velmi dobře hodí na cuketové pomazánky, některé z nich si snadno zavaříme na zimu. Skvěle chutnají na topinky
Zdroj: Top recepty

Jakmile nám na zahradě začnou narůstat cukety do větších velikostí a my je přestáváme stíhat jíst, je nejvyšší čas pustit se do cuketových pomazánek. Oblíbených receptů je více.

Přerostlé cukety musíme oloupat, přitom jsme opatrní, protože některé již začínají mít pevnou slupku. Musíme také vykrájet tuhá semena, která by nám v pomazánce určitě vadila. Potom cuketu nastrouháme na hrubém struhadle a zpracujeme podle vybraného receptu.

Skvěle chutnají na topinky

Pikantní cuketová pomazánka se velmi dobře hodí na topinky. Můžeme ji mazat hned po uvaření, ještě horkou, nebo i vychlazenou. Výhodou těchto pomazánek je, že si je snadno můžeme sterilovat a uložit na zimu. Pak se nám určitě budou hodit. Zavařují se podobně jako lečo.

Když v letním období nevíme, co připravit k jídlu, skvěle se nám mohou hodit recepty na cuketové pomazánky. Můžeme je různě obměňovat, případně doplnit sýry nebo tofu.

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky