Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sýry můžeme zpracovat na mnoho různých pokrmů. Poradí náš přehled
Zdroj: Pixabay

Sýry jsou důležitou součástí receptů a stravování. Jejich výroba je velmi stará, jakmile lidé začali chovat skot a brav, začali také využívat mléko a produkty z něj. Sýry se staly trvalou součástí jídelníčku lidí.

Jak zpracujeme sýry

V naší databázi máme množství receptů na zpracování různých typů sýrů, kde hraje sýr hlavní roli. Ať už jsou to sýry čerstvé, zrající, tvrdé nebo plísňové, vždy lze uspokojit mlsné jazyky. Jak se sýry zacházet, aby se nekazily, poradí náš článek.

Domácí sýr

Některé sýry můžete i vyrobit svépomocí. Důkazem jsou naše recepty. Také návody na domácí uzený sýr mají své místo v naší databázi.

Nakládané sýry

S přebytkem sýrů si hravě poradí každý zkušenější kuchař. Ale i těm méně zkušeným nabízíme recepty na naložené dobroty vhodné i jako jedlý dárek.

Smažené sýry

Obalený a usmažený sýr je naše národní jídlo. Obalit a usmažit lze sýry tvrdé i zrající stejně jako ty s plísní. Kolik je variací tohoto oblíbeného pokrmu vám dokáže náš receptář.

Sýrové dipy

Z měkkých a čerstvých sýrů můžeme vyrobit báječné dipy a namáčet do nich brambory, maso, zeleninu i pečivo. Vždy je to dobrota.

Sýrové chipsy

Chipsy a křupinky k posezení s přáteli nebo jen tak k televizi lze vyrobit i ze sýrů. Naše recepty vám poradí, jak na to.

Sýrové pomazánky

Pomazánky ze sýrů mohou být jemné i pikantní podle druhu sýra, ze kterého je vyrobíte. Mnohé mohou jíst i děti, ale jiné jsou vhodné třeba na různé večírky a oslavy.

Sýrové rolády

Roláda, kde místo korpusu naplníte plát sýra, je skvělý nápad. Je to výborné studené pohoštění na večírky a oslavy. Když je náplň hezky barevná, vypadají řezy sýrové rolády krásně.

Sýrové tyčinky

Pečivo, kdy do těsta vmícháme oblíbený sýr, nám bude chutnat o to víc, že ho upečeme sami. Množství receptů vám pomůže, aby se vše podařilo.

Jak se můžete sami přesvědčit, využití sýrů v kuchyni je velmi pestré.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více