Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Ovocná bublanina je dokonalým dezertem pro každou příležitost. Je ideální na letní oslavy, pikniky v přírodě, nebo jako sladká tečka po nedělním obědě. Sladké ovoce a snadná příprava z ní dělají oblíbený moučník naší kuchyně.

Pokud jste fanouškem sladkých dobrot, ovoce, nadýchaného těsta a snadných receptů, ovocná bublanina je pro vás dokonalou volbou. Její svěží chuť zajišťuje oblíbené ovoce, které ale může v těstě klesat a tím nás potrápit. Máme pro vás řešení:

  • Ovoce zasypejte trochou hrubé mouky a poté jej rozprostřete na těsto. Těsto bude propečené, nerozmočené a ovoce zůstane na povrchu těsta.
  • Pokud ovoce zasypete cukrem, zůstane na povrchu moučníku, ale těsto kolem ovoce se rozmočí.
  • Ovoce bez posypu se dá do pohybu směrem dolů a opět bude rozmočené.

Ovocné moučníky

Ideální ovoce do moučníků je čerstvé, zralé a šťavnaté. Ovoce z kompotu se musí nechat dobře okapat, neboť obsahuje mnoho tekutiny. Pokud je máte mražené, dejte je na moučník ještě zmrzlé a ihned vložte do trouby. I těsto může mít mnoho podob, proto se setkáte s bublaninou šlehačkovou, tvarohovou či olejovou. A pokud ještě nemáte svůj oblíbený recept, nabízíme vám několik tipů z našeho bohatého receptáře.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více