Ovocný perník s drobenkou

Suroviny

Těsto:
2 vejce
160 g cukru krupice, dle sladkosti ovoce
220 g polohrubé mouky
1 prášek do perníku
1 plnější lžíce kakaa
80 ml oleje
100 ml mléka
Déle:
švestky (nebo ovoce dle sezóny-jablka, hrušky, mirabelky, slívy...)
1 hrnek drobenky

Postup přípravy receptu

  1. Koláčovou formu nebo remosku o průměru cca 30 cm vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou nebo vyložíme pečícím papírem.

  2. Mouku, cukr, kakao a kypřidlo smícháme v míse a do směsi přidáme vejce, olej a mléko. Vše dobře promícháme v hladké těsto, které nalijeme do připravené formy nebo remosky a rovnoměrně rozetřeme.

  3. Na těsto poklademe těsně vedle sebe vrstvu očištěného ovoce (já použil švestky, řeznou stranou nahoru), kterou následně posypeme drobenkou (tu můžeme navíc dochutit skořicí nebo hrstí mletých ořechů).

  4. Pečeme v předehřáté troubě na 180 °C nebo v remosce cca 30 minut, vyzkoušíme špejlí, zda těsto nelepí. Po vychladnutí pokrájíme a podáváme.

  5. Jako obměnu, kdo rád ořechy nebo kokos, může přidat hrst i přímo do těsta. Ovoce můžeme dát dle vlastní chuti a sezóny. Osvědčilo se i bezsemenné hroznové víno.

Komentáře k receptu Ovocný perník s drobenkou

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: perník s ovocem ovocný perník pernik s drobenkou perníkový koláč s ovocem a drobenkou ovocné moučníky perník recept recept na perník perníkovy koláč s ovocem a zmolenkou perník s ovocem a tvarohem a drobenkou perník sovoceem a drobenkou perník s ovocem a drobenkou kakaový koláč s ovocem a drobenkou perník recept perník recept koláč z perníčků