Houskové trojúhelníčky (z remosky)

Suroviny 12 ks

Těsto:
250 hladké mouky
250 g polohrubé mouky
2 lžičky soli-12 g
150 g kysaného podmáslí
150 g vody-dle potřeby
3 lžíce oleje-25 g
1/2 lžičky krupicového cukru
13 g čerstvého droždí
Ještě budeme potřebovat:
1-2 lžíce oleje
Na povrch:
slunečnicová semínka
celý mák
celý kmín
lněné semínko
možno i sezam

Postup přípravy receptu

  1. Běžným způsobem zaděláme kynuté těsto. Nejlépe to půjde v domácí pekárně, kde jako první dáme vlažnou vodu, vlažné podmáslí, olej, prosátou mouku smíchanou se solí, nahoru přidáme trochu cukru a rozdrobíme droždí. Zvolíme program Těsto.

  2. Po ukončení programu těsto vyjmeme na lehce pomoučený vál a zpracujeme ho do bochánku. Necháme ho cca 5 minut pod utěrkou lehce podkynout a vyválíme do kulatého tvaru - kulaté placky o stejném průměru, jako má remoska, tj. 32 cm. Do mísy remosky vložíme papír na pečení, stačí do poloviny výšky nádoby a následně rozložíme rozválené těsto.

  3. Pevnou plastovou kartu v dolní polovině potřeme olejem a těsto kolmo touto kartou prokrojíme až na dno pečící nádoby. Vytvoříme 12 trojúhelníků, pokaždé kartu potřeme olejem. Karta se nebude na těsto lepit a po upečení se budou trojúhelníky lépe dělit. Mísu překryjeme mikrotenem a těsto necháme vykynout. Nemusí být vykynuté úplně hodně, jelikož bude ještě kynout v remosce v začátku pečení, kdy se pomalu zvyšuje teplota. Vykynuté těsto v nádobě opatrně postříkáme rozprašovačem vlažnou vodou a posypeme semínky dle vlastního výběru a opět ještě jednou přestříkneme vlažnou vodou.

  4. Pečící nádobu přikryjeme víkem, remosku zapneme a pečeme zhruba 40 minut. Po upečení necháme vychladnout na mřížce. Trojúhelníky se dají od sebe odtrhnout nebo je nakrájíme nožem.

Poznámka od kuchařky

Recept je určený pro větší remosku Grand o průměru mísy 32 cm. Kdo nemá remosku, upeče v nějaké kulaté formě o podobném průměru v troubě.

Jedná se o obyčejné a běžné denní pečivo.

Zkoušela jsem péct i z 600 g mouky, ale z 500 g je výsledek lepší.

Kdo chce, aby semínka na povrchu více držela, tak povrch potře rozšlehaným vejcem. Pokud pak povrch při pečení více tmavne, lze ho překrýt kouskem alobalu nebo papírem na pečení.

A ještě jak na kynuté těsto bez domácí pekárny: https://www.toprecepty.cz/recept/24963-jak-na-vyro...

Komentáře k receptu Houskové trojúhelníčky (z remosky)

K receptu nejsou žádné komentáře.