Jablíčka v parádním županu - možno péct i CRISP

Postup přípravy receptu

  1. Listové těsto si rozdělíme na několik částí a z každého kusu vyválíme placku o průměru asi 20 cm, kterou rozdělíme na 8 dílů. Ozdobně nařízneme podle obrázku a položíme na ní dílek jablka. Přehneme rohy přes sebe a dole stiskneme.

  2. Troubu vyhřejeme na 200°C a pak pečeme do lehkého zrůžovění. Protože těsto nepotíráme, zůstane téměř bílé. Pokud chceme zjistit, zda je upečené, musíme ho nadzvednout a podívat se.

  3. Já pekla v mikrovlnce na CRISP: 2 minuty předehřát talíř a 10 minut péct, další várka jen 8 minut. Záleží ale na síle těsta a velikosti jablek.

Poznámka od kuchařky

Pokud máte jablka mdlé chuti (jako teď na jaře) pokapejte je citronovou šťávou a obalte ve skořicovém cukru.

Komentáře k receptu Jablíčka v parádním županu - možno péct i CRISP

Tématické fráze: jablka v županu jablka v županu z pudinkem jablka v županu s pudinkem plněná jablíčka v županu peceni jablicka v zupanu recepty crisp jablíčka v županu pudinkem recept jablka v županu na slano jablíčka v županu s jogurtem linecke rohličky plnene jablky zdobení jablíček jablka vzupanu top recepty z jablek jablíčka v zupanu- listové těsto jjablicka v županu jablízká v zupanu jablucko vzupanu jablka v županu z listového těsta jablka v mandlovem županu recept na jablka v županu