Citrónové brambory (v remosce)

Suroviny

Podle počtu strávníků:
brambory
citrón
čerstvý rozmarýn
neloupaný česnek
sůl
pepř
olej

Postup přípravy receptu

  1. Pěkné, zdravé brambory dobře omyjeme a nakrájíme na měsíčky.

  2. Česnek rozdělíme na stroužky, opláchneme a lehce mu narušíme slupku. Citrón dobře omyjeme a kousek ho nakrájíme na půlkolečka.

  3. Smícháme vše rovnou v remosce - brambory, česnek, citrón, rozmarýn, sůl a pepř, zakápneme olejem a ještě promíchneme.

  4. Upečeme (během pečení 2x opatrně promíchneme) a můžeme podávat jak samotné, tak jako přílohu k rybám - u nás byl holandský pstruh (stříbrnice), jen osolený, okmínovaný, zaprášený hladkou moukou a usmažený.

Poznámka od kuchařky

Recept mi poradila kamarádka a protože jsou suroviny bez udání gramáže, dodám - citrón brambory nejen ovoní, ale i lehce okyselí, tak s tím počítejte.

Na 8 bramborů jsem dala 3 stroužky česneku, 6 cm rozmarýnu, 4 tenká půlkolečka citrónu - ale každý si může vyladit podle své chuti.

Náramně to voní, ale to asi ani nemusím dodávat ;)

http://www.pekarnomanie.cz/

Komentáře k receptu Citrónové brambory (v remosce)

Tématické fráze: citronové brambory pečené brambory v remosce pstruh v remosce brambory pečené v remosce citronové řecké brambory pstruh pečený v remosče recepty brambory remoska doplnky k remosce pečené brambory remoska řecké citronové brambory recept brambory s citronová americké brambory v remosce smetanové brambory v remosce česnekové brambory v remosce pečené hovězí v remosce s bramborem citronové brambory recept pečený pstruh v remosce opecene brambory v remosce remoska recepty citronové brambory rozmarýn