Farmářské bulky z remosky

Slané pečivo Doba přípravy: 60 minut domácí pekárna+30 kynutí+45 pečení 3 názory

Slané pečivo Doba přípravy: 60 minut domácí pekárna+30 kynutí+45 pečení 3 názory

Suroviny 12 ks

350 g hladké mouky
100 g celozrnné pšeničné hladké mouky (Pernerka)
12 g soli-2 lžičky
100 g den předem vařených brambor
240-250 ml vody-dle potřeby
17 g oleje-2 lžíce
15 g čerstvého droždí
12 g oleje na potření formy a bulek mezi sebou-dle potřeby
celý kmín na povrch dle potřeby-možno vynechat

Postup přípravy receptu

  1. Běžným způsobem zaděláme kynuté těsto. Nejlépe to půjde v domácí pekárně, kam jako první dáme vlažnou vodu, olej, jemně nastrouhané brambory, proseté mouky smíchané se solí, nahoru rozdrobíme čerstvé droždí. Zvolíme program Těsto. Těsto může být pevnější, později trošku zřídne. Pokud se ale zdá řídké, přidáme trochu mouky, aby bylo nelepivé. V tomto případě nelze napsat tekutinu úplně přesně, dává se dle potřeby.

  2. Vykynuté těsto dáme na lehce podsypaný vál, rozdělíme na 12 nebo více dílků a každý dílek zpracujeme do bochánku. Pečící mísu větší remosky o průměru 32 cm velmi lehce přetřeme olejem, stačí do poloviny výšky stěny. Do mísy naskládáme bulky a boky bulek mezi sebou přetřeme olejem. Překryjeme utěrkou a necháme vykynout. Kdo nevlastní remosku, tak naskládá do podobné formy a upeče v troubě. Nebo se dají v troubě upéct klasicky samostatně na plechu.

  3. Vykynuté bulky přestříkneme rozprašovačem vlažnou vodou, posypeme celým kmínem a opět přestříkneme vodou. Kmín ale můžeme vynechat úplně a povrch pouze orosíme. Přikryjeme víkem, remosku zapneme a pečeme 45 minut. Doba pečení se může i nepatrně lišit. Pokud se ke konci pečení někomu zdá, že se na povrchu připalují, dá na bulky vystřižené kolo z pečícího papíru nebo alobalu.

  4. Po upečení necháme bulky zchladnout na mřížce a odtrhneme je od sebe. Pokud na ně spěcháme, tak odtrhneme hned, rychleji zchladnou.

Poznámka od kuchařky

Jak na kynuté těsto bez domácí pekárny: https://www.toprecepty.cz/recept/24963-jak-na-vyro...

Díky přidaným vařeným bramborám jsou bulky vláčné i druhý den.

Recept je určen pro větší remosky Grand o průměru 32 cm.

Kmín na povrchu nedrží tak dobře, jako kdyby byl povrch potřený rozšlehaným vejcem. Ale mám obavy, aby se pak povrch v remosce více nepřipaloval. Ale někdy vyzkouším. :-)

Komentáře k receptu Farmářské bulky z remosky