Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak přírodně obarvit vajíčka na zeleno? Postačí nám petrželová nať či kopřivy
Zdroj: Pixabay -anncapictures

Pokud přemýšlíte, jak letos ozdobit vajíčka čistě přírodním způsobem, dejte na rady našich babiček. I během velikonočních svátků můžete zůstat na ekologické vlně a obarvit vajíčka s pomocí přírodních surovin.

Barvení vajíček přírodním způsobem může trvat o něco déle než za pomoci syntetických prostředků, přesto má své kouzlo a každé vajíčko je originál, jelikož barva na všech nebude vždy stejná. Můžete tak s dětmi vykouzlit krásnou jarní výzdobu.

Jak nabarvit vejce na zeleno

Nejprve vejce omyjeme šetrným mycím prostředkem, případně nám postačí také teplá voda s trochou sody, abychom je pečlivě odmastili

Pro svěží zelenou barvu využijeme barvicí schopnosti kopřivy nebo špenátu, za vyzkoušení také stojí petrželová nať. Pro svěžejší odstín můžeme přidat do "nálevu" špetku kmínu.

  1. Do většího hrnce si vložíme barvicí přírodní materiál a zalijeme ho cca 750 ml vody.
  2. Vodu mírně osolíme a přidáme 2 lžíce octa. Do nálevu vložíme vejce a necháme 10 minut vařit
  3. Poté stáhneme vejce z plamene a ponecháme je v hrnci s nálevem až do úplného vychladnutí. Pokud budou vejce méně barevně výrazná, můžeme je nechat v nálevu klidně i přes noc.

Jak snadno nabarvit vajíčka přírodním způsobem? Můžete se inspirovat v tomto videonávodu, který vás postupem povede krok za krokem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více