Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

V dnešní době není problém koupit chleba kdekoli v obchodě, ale není nad vlastní a dokonale křupavý bochník. Pečení chleba doma je velkým trendem a stačí vám k tomu pouze několik základních surovin. Poradíme, jak nakrájet čerstvý chléb.

Pokud začínáte s pečením chleba, zvolte si pro začátek jednodušší recept a tradiční kváskový prozatím nechte na profesionálech. Na jednoduchý chléb vám postačí pouze hladká mouka, droždí, voda, trochu cukru a koření k ochucení.

Jak nakrájet chleba

Nakrájet chleba zní jako banalita, přesto mnoho z nás neví, jak postupovat správně při krájení této dobroty. Poradíme, jak na to:

  • Chleba bychom měli vždy krájet teprve až vychladne. Teplý upečený chleba je sice velmi lákavý, ale neprospívá našemu zažívání a také se hůře krájí. Kůrka je křupavá, ale střed chleba se nám bude lepit na nůž.
  • Zásadní věc je používat vždy ostrý nůž s dostatečnou délkou a především se zoubky (jako pilka).
  • Aby se chleba netrhal a nemačkal, položíme si ho ke krájení plochou stranou dolů, nebo jej krájíme na boku.

Pečení domácího chleba není nic složitého, u spousty receptů se ingredience pouze smíchají dohromady a v teple nechají vykynout. Máme pro vás jeden velmi jednoduchý videorecept, který vás pečením provede krok za krokem. Dobrou chuť.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více