Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Oblíbené kokosky můžeme na plech tvarovat několika způsoby. Poradíme tři postupy, které jsou rychlé a snadné
Zdroj: Toprecepty.cz

Kokosky jsou velmi oblíbené cukroví. Kokos je z prodávaných ořechů relativně nejlevnější a nejsnáze dostupný. Na kokosky nám často stačí jen několik málo surovin - potřebujeme především bílky, kokos a cukr.

Strouhaný kokos k pečení by měl být jemný. Z mnoha receptů na kokosky si můžeme vybrat recept na klasické kokosky, které musí po upečení nejprve změknout, až po takové, které jsou měkké hned. Také hmota na kokosky může mít různé postupy - od hmoty šlehané nad párou až po jednoduché, kdy se suroviny pouze smíchají a už můžeme péct.

Jak tvarovat kokosky

Podle hustoty těsta se řídí i jeho tvarování. Vybereme ten způsob, který nám vyhovuje nejvíce:

  1. Hmotu vložíme do sáčku se zdobicí trubičkou a kokosky stříkáme na plech vymazaný tukem nebo vyložený papírem na pečení. Tvary stříkáme menší a dál od sebe, protože v troubě nabydou. Tyto kokosky spíš sušíme, než pečeme.
  2. Hmotu můžeme také sázet na plech, vyložený papírem na pečení, pomocí dvou kávových lžiček. Pečeme je ve velmi mírné troubě.
  3. Jednoduché těsto na kokosky lze tvarovat dokonce vykrajovačem melounových kuliček, dávkovačem na kávu nebo na sunar, který vysypeme hladkou moukou nebo moučkovým cukrem, aby se těsto nelepilo. Kokosky pečeme jen krátce (do mírného zrůžovění), aby se nevysušily.

Jak přilepit kokosky na linecké kolečko

Hotové kokosky můžeme přilepit pomocí džemu a krému na linecké kolečko, a spodek namočit v čokoládě, jak je vidět v našem ukázkovém videu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky