Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak uchovat ořechová jádra? Naučte se 3 jednoduché postupy skladování ořechů
Zdroj: Pixabay

Správné skladování ořechů je důležité pro co nejdelší uchování jejich čerstvosti a chutnosti. Při dodržení několika pravidel si zajistíme kvalitní surovinu na dlouhou dobu a vyhneme se jejich brzkému žluknutí a znehodnocení.

Ořechy mají pozitivní vliv na naše zdraví. Jsou tedy nejen chutné, ale i zdraví prospěšné. Potíž ale je, že pozvolna mohou začít žluknout nebo je napadnou hmyzí škůdci a ti snadno znehodnotí všechny vyloupané plody. Máme pro vás 3 tipy, jak si tuto zdraví prospěšnou potravinu uchovat co nejdéle.

Jak uskladnit vyloupané ořechy

Pokud víte, že ořechy brzy spotřebujete, nechte je uložené v uzavřené sklenici. V opačném případě si musíte poradit jinak.

  • Suché zavařování ořechů je jednoduchým způsobem jejich uskladnění. Jádra nejprve nechte vyschnout. Potom je nasypte do zavařovacích sklenic (sterilovaných a vysušených). Uzavřené sklenice vložte do zavařovacího hrnce a hrnec dolijte do poloviny výšky sklenic vodou. Přiveďte vodu k varu a vařte 10 minut. Po uplynutí dané doby sklenice vyjměte, položte dnem vzhůru a až zcela vychladnou, přemístěte je na chladné a temné místo. Vydrží i několik let.  
  • Zavařovat ořechy můžete i v mikrovlnné troubě. Při tomto druhu zavařování je žádoucí, aby se uvnitř utvořila vlhkost. Naplněné sklenice dejte do mikrovlnky bez víček. Nastavte 2 minuty na výkon 700 Wattů. Když mikrovlnka zacinká, sklenice zavíčkujte, postavte dnem vzhůru a nechte vychladnout. 
  • A nejjednodušší způsob? Ořechy můžete také zmrazit. Jen je třeba použít mrazící sáčky, protože ty obyčejné se snadno protrhnou. Ze sáčků vytlačte nebo odsajte přebytečný vzduch a pevně je uzavřete. Zmražené ořechy vydrží celý rok. 

A něco dobrého na závěr? Inspirujte se našimi recepty a vykouzlete něco dobrého pro své blízké. Co třeba vyzkoušet výborné ořechové řezy?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více