Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak uskladnit jádra vlašských ořechů metodou "nasucho"? Šup s nimi do sklenic nebo je naložte do medu
Zdroj: Toprecepty

Ať už máte domácí vlašské ořechy nebo ty kupované, jistě se zamýšlíte, jak je co nejrychleji zpracovat a zbytek uchovat na pozdější využití. Zavařené ve sklenici vám vydrží i několik let. Naopak naložením do medu vznikne chutný dezert.

Vlašské ořechy jsou nejznámějšími a také nejrozšířenějšími oříšky vůbec, a to především díky své nasládlé chuti a výjimečnému aroma, kterým pozvednou kdejaký pokrm. Ve skořápce však zabírají doma spoustu místa, proto je nejsnazší je vylouskat a jádra buď hned zpracovat nebo uložit na průběžnou spotřebu. 

Jak ořechy uskladnit zavařováním 

Máme pro vás osvědčený a jednoduchý tip, jak jádra vlašských ořechů uskladnit a prodloužit jim tak životnost i na několik let. 

  • Sbíráme až spadané ořechy. 
  • Vyloupaná jádra vlašských ořechů necháme vysušit a poté plníme do vymytých, čistých a suchých zavařovacích sklenic, přibližně 1 cm pod okraj.
  • Protřepeme, abychom jich do sklenice dostali co nejvíce a uzavřeme je víčkem. 
  • Poté sterilujeme v troubě na 80 °C přibližně 15 minut.
  • Je možné také zavařovat v mikrovlnné troubě a to tak, že do ní umístíme otevřenou sklenici s ořechy a zapneme na nejnižší stupeň cca 3 minuty. Zavíčkujeme a otočíme dnem vzhůru, necháme tak "zatáhnout" víčko. 
  • Sklenice uložíme na chladné a tmavé místo

Jak skladovat ořechy ve sklenici

Pokud vám zbylo pár ořechů a víte, že je spotřebujete v nejbližší době, můžete ořechy nasypat do papírového sáčku. Ten uzavřete do čisté zavařovací sklenice nebo uzavíratelné dózy, a umístíte na suché, chladné a temné místo. Takto vám ořechy vydrží i několik týdnů

Uchování jader v medu

Nejen, že ořechy takto uskladníte, ale vyrobíte si z nich opravdovou pochoutku

Abyste byli připraveni na listopad, vyzkoušejte náš recept na svatomartinské rohlíčky, kde dominují právě vlašské ořechy. 

Další inspiraci z ořechů najdete v našem receptáři

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více