Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Patříte mezi milovníky párku v rohlíku neboli "hot dogu"? Pak tu pro vás máme jeden skvělý tip, jak si tuhle pochoutku připravit trochu jinak a pochutnat si ještě více. Místo rohlíku stačí použít tortillu, přidat sýr a oblíbenou omáčku, a malý zázrak bude na světě. Uvidíte, že mu jen tak někdo neodolá.

Hot dog je oblíbeným jídlem z rychlého občerstvení tzv. fast foodu. Typický americký hot dog se připravuje z bagety, která se nařízne uprostřed a vloží se do ní párek s oblíbenou omáčkou, posypaný cibulkou. U nás je také velmi oblíbený, jen se připravuje ve zjednodušené formě, jak už název napovídá, říkáme mu párek v rohlíku. Tento rychlý a jednoduchý pokrm, který ocení i vaši nejmenší, můžete připravit i v odlehčené formě. Stačí místo rohlíku použít celozrnnou tortillu a je to. 

Postup přípravy rychlého hot dogu

Budete potřebovat 2 ks tortilly, plátkový sýr, šunku, 4 párky, 2 vejce, pepř a sůl. Z uvedeného množství připravíte 4 porce

  1. Nejprve seřízněte 2 tortilly podle délky párku a poté je ještě rozdělte na poloviny.
  2. Na jednotlivé části položte sýr, šunku a nakonec párek.
  3. Každou část tortilly zamotejte kolem párku.
  4. V míse rozšlehejte 2 vajíčka se solí a pepřem.
  5. Dejte rozehřát pánev s olejem.
  6. Nakonec obalte hot dogy v rozšlehaném vajíčku a dejte smažit.
  7. Hot dogy opatrně otáčejte a opékejte několik minut dozlatova.
  8. Vychutnejte si je ještě teplé s vaší oblíbenou omáčkou

Oblíbený hot dog můžete připravit také v "obrácené variantě" tzv. naruby, výsledek je též velmi povedený a má skvělou chuť. Jste zastánci klasického párku v rohlíku, jak ho všichni známe, nebo si raději vychutnáte ten pravý americký hot dog? Podělte se s námi o své zkušenosti, budeme rádi za vaši odezvu. 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více