Suroviny
Nutriční hodnoty
Hodnoty jsou přibližné
Energie | 28 892 kJ / 6 906 kcal |
---|---|
Bílkoviny | 93,62 g |
Tuky | 386,02 g |
Vláknina | 26,30 g |
Cholesterol | 1,61 g |
Sodík | 881 mg |
Sůl | 2,15 g |
Sacharidy | 751,07 g |
Postup přípravy
Do mísy od robotu dejte vejce, začnete je šlehat a přisypte cukr. Vejce s cukrem vyšlehejte do nadýchané pěny. Mezitím v misce smíchejte mouku, prášek do pečiva a kakao. Pokud máte ve směsi hrudky, vše prosejte přes síto. Nebo to udělejte hned na začátku a ušetříte si tím práci navíc.
Dále připravte mléko a olej a obojí vlijte do vyšlehané pěny. Přisypte třetinu moučné směsi a vše již ručně důkladně promíchejte. Dejte pozor, aby se mouka neusazovala na dně nádoby.
Hotové těsto vlijte na plech o velikosti 30x20 cm. Dno plechu vymažte tukem a vysypte moukou nebo použijte pečicí papír. Plech vložte do předehřáté trouby na 175°C a korpus pečte 20 - 25 minut. Upečení zkuste na špejli. Krok 2: Krém:
Připravte mísu a do ní vložte mascarpone, ke kterému přisypte cukr a vše míchejte, dokud se suroviny nespojí v hladkou směs. Bokem dejte dotuha vyšlehat 33% smetanu. K mascarpone přidejte 2 lžičky rozpustné kávy a opět vše smíchejte. Hotovou šlehačku přendejte do mísy k mascarpone a umíchejte krém.
Na vychladlý korpus naneste krém a rovnoměrně ho rozetřete. Plech uložte na několik hodin do lednice nebo alespoň na 10 minut před nalitím polevy do mrazáku. Krok 3: Poleva:
Na polevu v rendlíku rozpusťte máslo. K rozpuštěnému máslu nalijte mléko, přidejte kakao a moučkový cukr. Ze všech suroviny zamíchejte hladkou polevu. Pokud by byla poleva příliš hustá, přilijte do ní ještě trochu mléka. Krok 4: Připravte plech s korpusem a krémem a nalijte na něj polevu. Je potřeba pracovat rychle, protože poleva je teplá. Proto jsem plech měla na chvíli v mrazáku. Jakmile máte polevu rozetřenou, uložte plech do lednice a vše nechte důkladně zatuhnout.
Zveřejněno 17. 9. 2020
Moje poznámka
Přidat poznámkuMoje poznámka
Kakaové řezy s kávovým krémem a čokoládovou polevou
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/R3pR
Moje poznámka
Kakaové řezy s kávovým krémem a čokoládovou polevou
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/R3pR
Nejnovější recepty
Thajská kuřecí polévka s čajotem
Přidáno před 4 hodinami
Omeleta se švestkami
Přidáno před 9 hodinami
Melounový salát
Přidáno 8. 8. 2025 17:01:01
Čabajkové lečo
Přidáno 8. 8. 2025 15:01:02
Kachní prsní plátečky
Přidáno 8. 8. 2025 14:19:56
Kuskus s dušeným květákem, kapií a žampiony
Přidáno 8. 8. 2025 06:27:44
Přečtěte si
Nejnovější články
Máte skvělý recept? Podělte se o něj!
Právě bylo uvařeno
Strouhaný koláč s banánovou náplní
Alca B. před 1 hodinou
Vepřové plecko v mrkvi a bazalce
poirotka před 1 hodinou
Jednoduchý rajčatový salát se sýrem a majonézou
Pamp Eliska před 2 hodinami
Pečená švestková povidla
Ferka před 2 hodinami
Kuřecí maso s houbami
Tesco před 2 hodinami
Jak zavařovat okurky
LusiPa před 2 hodinami
Ovocné tvarohové knedlíky
monulik před 3 hodinami
Bageta z domácí pekárny
Sabina.jonakova@seznam.cz před 4 hodinami
Domácí lečo
Jaruskaa před 5 hodinami
Žampiony s cuketou
Luciik. před 5 hodinami
Suroviny:
cukr krupice,
mouka polohrubá,
mléko,
olej,
kakao,
vejce,
prášek do pečiva,
smetana,
mascarpone,
cukr moučkový,
káva rozpustná,
cukr moučkový,
máslo,
mléko,
kakao
Komentáře (4)