Dárečky

Suroviny

piškotový plát těsta
krém
marcipán
strouhané ořechy

Postup přípravy receptu

  1. Polovinu piškotového plátu potřeme krémem, přiklopíme druhou polovinou, nakrájíme kostičky a ty z 5 stran potřeme krémem. Na "suchou" stranu je postavíme.

  2. Marcipán si rozválíme na plátky a nařežeme si je tak dlouhé, kolik měří 3 strany. Nejlépe to jde, když si kostičku položíme doprostřed plátku namazanou stranou dolů, obalíme a zbytek plátku odřízneme. Většinou totiž je každá kostička jinak velká (těsto je různě vysoké).

  3. Zbylé 2 strany neobalené marcipánem pak obtiskneme do strouhaných ořechů.

  4. Dozdobíme mašličky buď rozehřátou čokoládou, cukrovou polevou nebo "cukrovými" barvičkami.

Poznámka od kuchařky

Samozřejmě si můžeme ještě více vyhrát tím, že kostičky obalíme celé, nebo je "balíme" do různovarevného marcipánu.

Tyto "dárečky" vypadají hezky i na vánočních mísách s pečivem. Pokud je chceme dělat maličké, zvolíme místo piškotového těsta nějakou ovocnou nebo punčovou hmotu bez pečení. Vyválíme hmotu na výšku 2 cm a rovnou kostičky nařežeme. Pro maximální zjednodušení je můžeme třeba jen namáčet do čokolády a zdobít bílou "mašličkou" z cukrové polevy.

Komentáře k receptu Dárečky

Předchozí 1 2

TIP dne na email

Tématické fráze: darecky recept na dárečky dárečky recept recept dárečky recept na cokoladu zdobení z marcipánu piškotový plát recept vánoční cukroví dárečky darecek s marcipanu nepečené cukroví dárečky hezké darecky darečky¨ myší mozky retro řezy na oslavu darečky cukroví recepty dárečky na vánoce pečený vánoční dárečky maličké darecky dáreček darecky na v