Vaječina v parním hrnci

Ostatní Doba přípravy: cca 30 minut 8 názorů

Ostatní Doba přípravy: cca 30 minut 8 názorů

Suroviny

200 g šunky
5 vajíček
100 g strouhaného sýra
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

 1. Šunku nakrájíme na nudličky, smícháme s vajíčky, sýrem a kořením a dáme do misky na rýži, která je součástí parního hrnce. Pokud nemáme, použijeme jakoukoliv umělohmotnou mikrovlnnou misku nebo misku z varného skla.

 2. Paříme v parním hrnci cca 20 minut (nebo do ztuhnutí vajíček, doba se různí podle toho jakou máme misku, v miskách s tlustou stěnou to trvá déle).

Poznámka od kuchařky

Fantazii se meze nekladou, můžeme přidávat suroviny podle vlastní chuti - nivu, žampiony, trošku smetany, bylinky... co má kdo rád. V dalších patrech můžeme zároveň pařit např. zeleninu jako přílohu.

Komentáře k receptu Vaječina v parním hrnci

 • Betyna Betyna(autorka receptu)

  :-K děkuji za milé komentáře, ale přehodit do kategorie která není uvedená v roletce se mi nepodařilo - přepsat ručně to nejde. Snad bude jednou i kategorie parní hrnec...

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  ;-)Príma receptík+5:yes:Marci,jestli mohu poprosit-přehoď to raději do kategorie parní hrnec:-*tady to určitě zanikne,ale když dá někdo do hledáčku par hrn-tak to snadněji najde,když tady ta kategorie ještě není uvedena samostatně:-))

  Odpovědět

 • hanisska hanisska

  Hell: ja je tam normálně ohřívám .. mam tam program na ohřev potravin tak na to ... dávám je na ten bílý pečící papír a jde to dobře

  Odpovědět

 • Hell. Hell.

  Jé, já se taky přidávám pro kategorii parní hrnec!!! :-) Jsem z něj stále unešená. Jediné co mi v něm nejde, tak přihřívat knedle...vyplivla nám mvt, ve které je normálně ohřívám, tak jsem to chtěla zkusit v pařáku...e e nebyl to dobrej nápad...:no:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Marcelo, to je super!! Já recepty na parní hrnec vítám!! Tohle by mne fakt nenapadlo!:-O

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Teda já taky nemám parní hrnec,ale začíná mne opravdu lákat.To se mi moc líbí.;-):yes:+1

  Odpovědět

 • hanisska hanisska

  Parní hrnec je super věc ... ja ho používám skoro pořád :) .. nebylo by možné vytvořit kategorii pro parní hrnec ?

  Odpovědět

 • cardanka cardanka

  Bety:-Kparní hrnec nemám:-/přesto šunku vejce sýr si rodina ráda dá 1.bodík posílám:-K

  Odpovědět

Tématické fráze: vaření v parním hrnci recepty vaření v parním hrnci vejce v parním hrnci vajíčka v parním hrnci žampiony v parním hrnci parní hrnec recepty recepty v parním hrnci vaječina se žampiony doba vaření v parním hrnci vaječina parní hrnec vaření vajíček v parním hrnci vaječina recept parni hrnec vejce jak dlouho varit vajicka v parnim hrnci vajicko v parnim hrnci vajíčka vařená v parním hrnci recepty na vaření v parnim hrneci recept na vaječinu jak uvařit vajíčka v parním hrnci jak varit vejce v parnim hrnci