Chlebový dort

Suroviny

5 krajíců chleba (slabých)
500 g pomazánky (dle vlastního výběru)
2 klobásy (slabé)
několik koleček salámu Vysočina
300 g šunkového salámu (nakrájet na slabá kolečka)
salátová okurka (několik koleček)
50 g Eidamu (nastrouhaného)
plátkový sýr (nakrájet několik malých čtverečků)
červená kapie

Postup přípravy receptu

 1. Vezmeme krajíc chleba, pomažeme jej pomazánkou, položíme asi 3 kolečka šunkového salámu, opět pomažeme pomazánkou a přiložíme druhý krajíc chleba. Tak to opakujeme se všemi krajíci. Nakonec pomažeme pomazánkou vzniklý sloupech chlebů nahoře a kolem dokola.

 2. Nyní budeme zdobit. Záleží na vaší chuti a fantazii. Já jsem nahoru kladla kornoutky ze suchého salámu, okurku, obloučky – nakrájené podélně ze slabé klobásy, proužky kapie.

 3. Z boku jsem dala čtverečky plátkového sýra a kolečka slabé klobásy, kapii, šunkový salám. Nakonec jsem dort posypala nastrouhaným sýrem.

Komentáře k receptu Chlebový dort

 • ja-ma ja-ma

  Já jsm ho zkusila z kulatého chleba a přidávám fotečku mého výtvoru:-8

  Odpovědět

 • Paprika Paprika

  Ondro - inspirativní !!! ;-):yes: Je to vlastně to co píše dole Moniczka. Kdybys to vložil sám jako recept, měl bys tu určitě úspěch. ;-) Dala bych Ti 1*

  Odpovědět

 • Ondra Ondra(neregistrovaná)

  Ahojte, mam dalsi vynikajici recept na chlebovy dortik! Je na skvelem webu iReceptar - pro ty, kdo ho necetli http://www.ireceptar.cz/detail-clanku/prekvapte-pr... :yes: dobrou chut!

  Odpovědět

 • Gabina Gabina

  Jibo, tak sem dej svůj recept na chlebový dort, rádi se poučíme ;-)

  Odpovědět

 • Jibo Jibo(neregistrovaný)

  Tomu receptu od Lenky-m se říká obložený chleba ne chlebový dort, chlebový dort vypadá úplně jináč :-// :no: :-((

  Odpovědět

 • Moniczka Moniczka(neregistrovaná)

  Dělá se to trošku jinak:z 1-2 dny staršího KULATÉHO chleba.Rozkrájí se na 3-4 pláty,jako dortový korpus.Maže se máslem,lučinou či sýrem,nebo střídavě vším,pláty se skládají zpět na sebe do původního tvaru chleba.pomaže se kolem dokola a nahoře a pak se zdobí zeleninou,salámem,sýrem,šunkou,vším možným,nechá se 1-2 hoďky v lednici ztuhnout.vypadá jako krásný barevný dort a ne jako tady ta patlanina ;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: slaný dort z kulatého chleba šunkový dort dorty recepty pantofle z chleba salámový dort chlebové pantofle dort ze salamu recepty na dorty salámový chlebový dort slaná dorta dorty ze salámu salámová dorta chlebový ježek slaný dort pantofle dort pantofle chlebové slané dorty slaný dort salámové dorty postup na kulatý slaný dort z toustového chleba chlebový pantofel