Chlebový řízek

Suroviny

4 silné plátky staršího chleba
120 g slaniny
1 cibule
3 vejce
100 g hladké mouky
100 g strouhanky
sůl
olej na smažení

Postup přípravy receptu

 1. Starší chleba nakrájíme na silnější plátky, ty pak na špalíčky nebo hranolky, které obalíme do plátků slaniny.

 2. 2. Cibuli nakrájíme na klínky a vsuneme ji pod slaninu.

 3. Řízek osolíme, opepříme, obalíme v mouce, rozšlehaných vejcích a strouhance. Ve vejcích a strouhance obalíme alespoň dvakrát.

 4. Takto obalené řízečky smažíme z obou stran dozlatova.

Komentáře k receptu Chlebový řízek

 • pipre pipre

  Dnes jsem podobně zužitkovala starý tvrdý chleba, jen jsem krajíčky namočila nejdříve v mléce a už jsem nic nepřidávala, ale příště zkusím tvůj recept. Ten jsem objevila až po usmažení chleba. Řízek je měkkounký a vůbec mi nevadilo, že to není maso, chutnal mi :-) Bodík dávám ráda!:yes:+

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Kika: Kde vidíte tunu oleje :-O:-O:-O a teda nevím, čím svého psa živíte, ale ani ve snu by mne nenapadlo mu tohle dávat, mám pejsky ráda. Navíc je to dobrá obměna na zužitkování staršího chleba, asi se to nejí denně, že ;-);-);-)

  Odpovědět

 • Kika Kika(neregistrovaná)

  Děláte si legraci??? ˇˇZádné výživové hodnoty to nemá, plave to v tuně oleje. Nedala bych to ani psovi!!!:-((:-//

  Odpovědět

 • Pan Dudek Pan Dudek(neregistrovaný)

  Bezmasé? Slanina je co? Zelenina?

  Odpovědět

 • Paprika Paprika

  Toto je manželova dnešní večeře. Hodnotil to celkem kladně, i když po kulinářských zážitcích posledních dní ho to nijak nenadchlo. Ale bodík si to určitě zaslouží, alespoň ode mně.;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: chlebové řízky řízky z chleba šumavský chlebový knedlík knekebrot recepty ze staršího chleba recepty holansky řízky zahradnicky řízek holandský řízek babica chlebové recepty bělehradský vepřový řízek-recept řízek savoy děkanské řízky falešné chlebové řízky řízky z trouby babica řízek savoy recept holandský řízek recept chlebový chlebovy gulas holandský řízek od karoliny holandský řízek od karoliny