Smažené spirálky

Suroviny

100 g hladké mouky
50 g polohrubé mouky
1/2 lžičky sody (nebo pečícího prášku)
3 vejce
1 lžíce moučkového cukru
40 g tuku
asi 5 lžic mléka
olej na smažení

Postup přípravy receptu

  1. Našleháme vejce s cukrem, pak přikapáváme rozpuštěný tuk a nakonec postupně přidáme prosátou mouku se sodou a mléko. Těsto necháme asi půl hodiny odpočinout.

  2. Rozehřejeme olej, trychtýř zespodu ucpeme prstem a nalijeme do něj trochu těsta. Potom těsto necháme pomalu stékat do horkého oleje a krouživými pohyby tvoříme spirálky nebo jiné tvary.

  3. Zvolna osmažíme dozlatova, pak necháme na papíře odsát tuk. Hotové můžeme sypat skořicovým cukrem nebo pokapat citrónovou, čokoládovou nebo rumovou polevou.

Komentáře k receptu Smažené spirálky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: bramborove spiralky strojek na bramborové spirály bramborové spirály kráječ na bramborové spirály strojek na bramborové spirálky strojek na brambory spirála bramborové spiralky kraječ bramborová spirála spirála na brambory kráječ brambor na bramborové spirály spirálky z brambor bramborové spirálky recept kraječ na bramborové spirálky elektrický kráječ na bramborové spirály bramborové spirály recept spiraly z brambor recepty bramborove spiralky smažené moučníky bramborové spirály kráječ jak vyrobit bramborová spirála