Nepečený smetanový dort

Dorty Doba přípravy: 45 minut 2 názory

Žádná fotografie není k dispozici
Buďte první a přidejte fotografii

Dorty Doba přípravy: 45 minut 2 názory

Suroviny 8 porcí

2 zakysané smetany
2 smetany ke šlehání
1 balení velkých piškotů (zbydou)
ovoce na ozdobu
rozehřátá čokoláda
mléko (do čokolády)
8 lžic cukru

Postup přípravy receptu

  1. Do jedné misky si dáme 2 smetany ke šlehání. Rozšleháme do podoby šlehačky. Do další misky si dáme 2 zakysané smetany. Do smetany dáme 8 lžic cukru. Potom nalijeme šlehačku do zakysané smetany s cukrem.

  2. Do formy naskládáme piškoty i po stranách. Zalijeme naší udělanou směsí a naskládáme další piškoty. Dáme druhou vrstvu směsi. Na druhou vrstvu nalijeme čokoládu a ozdobíme ovocem.

  3. Čokoládu (klidně velikonočního zajíce nebo může být jakákoliv) si rozdělíme napůl. Druhou půlku dáme do rendlíku a přidáme o malinko více mléka než čokolády. Čokoláda nám bude plavat a druhou polovino to zahustíme úplně.

  4. Když pořád bude plavat, tak ještě malinko čokolády přidáme. Malinko necháme rozehřát a stranou od plotny pořádně rozmícháme do posledního kousku. Pak ještě můžeme nechávat rozehřávat.

Poznámka od kuchařky

Dort můžou dělat i děti. My jsme samy děti a je nám 10 let.

Dort se má chladit 24 hodin = 1 den, ale můžeme jen 1 - 2 hodiny.

Doufám že Vám bude chutnat :)

Komentáře k receptu Nepečený smetanový dort

Tématické fráze: nepeceny smetanovy dort smetanový dort s ovocem ostružinový nepečený dort nepečený ostružinový dort smetanovy nepeceny dort nepečený dort se zakysanou smetanou a ovocem smetanový dort nejlepší smetanovy dort nepečený dot nejlepší nepečený dort dort zajíc nepečený narozeninový dort nepečeny smetanový ovocny kolač narozeninovy nepeceny ovocny dort pro děti dot se zakysané smetany nepečený dort se zakysanou smetanou nepečený smetanový dort s ovocem narozeninový nepečený dort pro děti ostružinový dort nepečený smetanovy ostružinovy dort