Slepované kokosové hvězdičky

Suroviny

150 g hladké mouky
150 g moučkového cukru + na vál
100 g másla
1 žloutek
100 g sušeného mléka
50 g strouhaného kokosu
2 lžíce medu
1-2 lžíce oleje
džem

Postup přípravy receptu

  1. Mouku prosijeme s 50g cukru. Přidáme nakrájené máslo a žloutek. Vše propracujeme na hladké nelepivé těsto, které zabalíme do folie a necháme 30 minut v chladničce odpočinout.

  2. Odleželé těsto rozválíme na plát silný asi 3mm a vykrájíme z něj kolečka, která rozložíme na plech vyložený pečícím papírem.

  3. Pečeme ve vyhřáté troubě při 200°C asi 12 minut. Po upečení je přendáme na kovovou mřížku a necháme vychladnout.

  4. Do mísy prosijeme 100g cukru se sušeným mlékem a vmícháme kokos. Pak přidáme med, olej, podle potřeby trošku vody a vypracujeme pevnou hmotu. Pracovní desku posypeme moučkovým cukrem, hmotu na ní rozválíme na plát silný asi 4mm. Z kokosové hmoty vykrájíme hvězdičky a uprostřed každého kousku vypíchneme otvor.

  5. Na upečená kolečka dáme rozmíchaný džem (já použila třešňový) a přilepíme na něj hvězdičky z kokosové hmoty.

Komentáře k receptu Slepované kokosové hvězdičky

Tématické fráze: kokosová kolečka slepovaná slepované makové cukroví makove slepovane cukrovi kokosove slepované kokosové slepované cukroví kokosová kolečka slepovaná od babičky nepečené kokosové hvězdičky kokosové hvězdičky ze sušeného mléka slepované cukroví kokosové slepovaná kokosové kolečka napln slepováné kokosové cukroví nejlepší kokosová kolečka slepovaná slepované kokosky recept na slepované kokosky kokosové hvězdičky recept kokosové slepované cukrovi slepované kokosové hvězdičky cukroví recept slepovane kokosove makové vánoční cukroví slepovane kokosové hvězdičky med kokos sušené mléko