Slepované banánky

Cukroví PečenéPlněné Doba přípravy: 2 hodiny, druhý den dohotovit 1 názor

Cukroví PečenéPlněné Doba přípravy: 2 hodiny, druhý den dohotovit 1 názor

Suroviny 46 porcí

Těsto:
420 g hladké mouky
280 g másla
140 g cukru
2 žloutky
1 vanilkový cukr
Na slepení:
jahodová marmeláda
Na ozdobení:
50 g čokolády na vaření
5 g tuku

Postup přípravy receptu

  1. Do mísy dáme povolené máslo (Heru), moučkový cukr a vanilkový cukr. Vše vyšleháme do pěny. Pak přidáme žloutky a ještě šleháme. Naposledy přidáme mouku a vařečkou vypracujeme těsto, které až nakonec doděláme rukama. Necháme ho půl hodiny odležet v chladu. Na mašinku na maso přiděláme nástavec na cukroví, vytlačíme na prsty kousek těsta, dáme na pomoučený vál a formičkou upravíme velikost. Klademe je na plech na pečící papír. Pečeme je v troubě, předehřáté na 160°C do světle růžova na spodní straně asi 20 minut. Pak je i s papírem stáhneme z plechu a necháme vychladnout. Těsto se i dobře vyvaluje a můžeme vykrájet i jiné tvary.

  2. Vychladlé banánky slepíme marmeládou a necháme je do druhého dne ztuhnout. Čokoládu s tukem rozehřejeme, rozmícháme a konce banánků smočíme. Necháme v chladu ztuhnout.

Komentáře k receptu Slepované banánky

Tématické fráze: banánky slepovane do strojku recept na banánky linecké slepované ze do strojku slepovanébanány bananky do mašinky recepty banánky bananky recept bananky velikost cukroví nastavec k masince na linecké těsto linecke z mašinky recept banánky bannky slepované mašinka na bananky slepované linecké bananky linecké slepovane bananky žloutkové banánky slepované cukroví slepované banánky do strojku babanky z mašinky slepovane linecke do strojku