Linecké slepované

Suroviny

42 dkg hladké mouky
28 dkg Hery
14 dkg cukru
2 vejce
vanilkový cukr
strouhaná citronová kůra
pikantní marmeláda

Postup přípravy receptu

 1. Všechny suroviny spojíme v těsto a necháme 2 hodiny v chladu.

 2. Na pomoučeném vále těsto rozválíme na sílu stébla. Vykrajujeme různé tvary.

 3. Po upečení tvary slepujeme marmeládou nebo nutellou.

Komentáře k receptu Linecké slepované

 • ivulinka ivulinka(moderátorka)

  Tohle je recept, podle kterého jsem letos pekla. Super:yes:

  Odpovědět

 • Evča Evča(neregistrovaná)

  Tak koukám, že máme stejný recept. Mám ho po babičce, pečeme ho už 40 let. Babča tam občas pro obměnu dala 6 deka vlašských ořechů, je to zas trošku jiné. :-)

  Odpovědět

 • Miška Miška(neregistrovaná)

  Recept je výborný, hrudky se mi pěkně spojily. Žádné mléko jsem nemusela přidávat. Cukroví jsem dělala prvně a podle receptu se vydařilo. Doporučuji. :yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Verinecka Verinecka

  Těsto jde úplně krásně, na linecké použivám pouza tento recept a nikdy se nestalo, že by se nezadařilo, přidávám bod.. :-):-K:yes:

  Odpovědět

 • eva hubova eva hubova

  Barunko já jsem recept zkoušela a bez problému:-))ale jestli je to tak jak píšeš,tak místo mléka bych přidala raději tuk.

  Odpovědět

 • Betyna Betyna

  Barunko myslím, že jsi musela nějak špatně vážit, tohle je jeden z nejstarších osvědčených receptů, sama podle něj peču co jsem vdaná a to bylo letos 34 let, každý rok dělávám stejné těsto i pro sestru a nestalo se mi, že by se nepovedlo, a to ani v minulosti když jsem ještě vážila na prastaré kuchyňské váze, natož teď na digitální. Dělám každý rok z tohoto těsta postupně nejméně 5 dávek a ještě nikdy se mi nestalo, že by nevyšlo...

  Odpovědět

 • Barunka Barunka(neregistrovaná)

  já teda nevím, ale bez mléka mi těsto fakt nevzniklo, takže sem musela přidat dvě lžíce. Jinak to vypadalo jak drobenka:-S. takže je lepší jít podle svých starých osvědčených receptů:-!

  Odpovědět

 • eva hubova eva hubova

  Zkoušela jsem Tvůj recept:-p:yes:+2přidala jsem fotku

  Odpovědět

Tématické fráze: slepované linecké linecké slepované linecké slepované cukroví nejlepší slepované cukroví slepovane cukrovi slepovane linecký slepovaný recept na linecke slepovane těsto na slepované cukroví linecká slepovaná kolečka linecké těsto slepované linecke slepovane recept linecke s nutelou kdy slepovat linecke recept na slepované cukroví linecké slepovane linecke testo slepovaná linecká kolečka vanoční cukroví recepty osvedčené základní linecké těsto