Kuřecí roláda "Pronto per pasta"

Drůbeží maso Doba přípravy: noc a pak ještě.... 67 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: noc a pak ještě.... 67 názorů

Suroviny nejmíň 8

1 600 g kuře
lžíce francouzské hořčice Amora
koření na kuře Nová inspirace ( Kotániy )
200 g baby špenátu
150 g dušené šunky
1 sklenička Pronto per pasta
100 g másla
kuřecí gelový bujon
trochu vody

Postup přípravy receptu

  1. Kuře omyjeme, osušíme a vykostíme. Ti nešikovnější, ale mazanější, požádají o tuto činnost např. manžela ( manželku, přítele.. prostě toho, koho mají po ruce ) Vykostěné kuře otočíme kůží nahoru a posypeme kořením.

  2. Připravíme potravinářskou folii a kuře na ni položíme kůží dolů tak, abychom měli "biskupa" blíž k sobě. Plát upravíme tím způsobem, že prsa seřízneme a masem z nich vyplníme případné mezery či prohlubně, aby byl plát rovnoměrně a přibližně stejný.

  3. Takto upravený plát posypeme kořením, potřeme hořčicí. Špenát dáme do sítka, prolijeme vařící vodou z konvice, následně prudce zchladíme ledovou vodou a přebytečnou tekutinu vymačkáme dlaní.

  4. Špenátové listy rozložíme na plát masa, trochu utlačíme. Na špenát dáme plátky šunky. Pronto per pasta dáme do cedníku, ale olej ponecháme na další použití.

  5. Obsah skleničky rozetřeme na šunku. A začneme balit. Pomáháme si folií. Část folie se tím pádem dostane i dovnitř, ale nezoufejte, to spravíme. Konce folie pevně stočíme nebo svážeme provázkem. Uložíme na noc do lednice.

  6. Následující den přemístíme roládu na vhodnou podložku a dáme na cca 2 hodiny do mrazáku. Poté roládu vytáhneme a od kraje ji postupně a opatrně zbavujeme folie.

  7. Potravinovým motouzem roládu svážeme. Můžeme ještě posypat kořením.

  8. Do pekáče dáme máslo, olej z pasty, trošku vody a dáme péci do trouby, rozehřáté na 200°C (dolní + spodní ohřev). Přikryté pečeme hodinu.

  9. Pak dopékáme cca půl hodiny bez pokličky, poléváme výpekem, do kterého jsme právě při odklopení dali gelový bujon. Vhodnou přílohou je rýže, ale klidně i brambory.

Poznámka od kuchařky

tady odkaz, Danča sem ke svému receptu dala fotku Pronto per pasta

http://www.toprecepty.cz/recept/30842-ryze-pronto-...

a tady, přímo z reklamy na Topkách http://www.efko-exclusive.cz/recepty.html

Komentáře k receptu Kuřecí roláda "Pronto per pasta"

Předchozí 1 2 3 4 5

Tématické fráze: kuřecí roláda kuřecí roláda v potravinářské folii pronto per pasta kuřecí roláda ve folii rolada ve folii roláda pečená v potravinářské folii kuřecí roladky kuřecí roláda recepty kuřecí rolády recept na kuřecí roládu kuřecí roláda recept jak balit kurecí roladu kuřecí prsa v potravinářské folii roláda v potravinářské folii kureci rolada na taliri váhala masová roláda kuřecí roláda se špenátem pronto per pasta recepty recepty na kureci roladu pronto koření