Mřížkový koláč s marmeládou

Moučníky Ostatní Doba přípravy: 45 minut 1 názor

Moučníky Ostatní Doba přípravy: 45 minut 1 názor

Suroviny 12 porcí

1 balíček vanilkového cukru
1/2 balíčku prášku do pečiva
80 g tuku
1 vejce
300 g hladké mouky
80 g cukru moučka
4 lžíce mléka
marmeláda na potření
moučkový cukr na posypání

Postup přípravy receptu

  1. V míse smícháme mouku s práškem do pečiva, cukrem, změklým tukem, vejcem, vanilkovým cukrem a mlékem. Vypracujeme vláčné těsto.

  2. Ze dvou třetin těsto rozválíme na tenkou placku a rozprostřeme ji do koláčové (dortové) formy. Potřeme marmeládou. Ze zbylého těsta vyválíme válečky, ze kterých na koláči tvoříme mřížky.

  3. Mřížkový marmeládový koláč pečeme při teplotě 160°C asi 30 minut. Před podáváním posypeme mřížkový koláč moučkovým cukrem.

Komentáře k receptu Mřížkový koláč s marmeládou

Tématické fráze: mřížkový koláč babiččiny linecký mřížkový koláč s marmeládou koláč s marmeládou mřížkový koláč do dortové formy mřížkový kolač marmeládový koláč koláč s brusinkovou marmeládou pečení s marmeladou babiččin mřížkový koláč jak dlouho pect mrizkovy kolac mřížkový koláč s tvarohem a marmeládou mriskovy kolac s marmeladou italský koláč s marmeládou pečení mřížkový koláč mřížkový koláč do formy mřížkový koláč z moučkového cukru italský mřížkový koláč mřížový koláč s marmeládou videorecept mřížkový koláč do dortové formy na pečení mřížkový linecký koláč s marmeládou