Mřížkový "smetanový" koláč

Suroviny

Těsto:
2 hrnky polohrubé mouky
1/2 hrnku moučkového cukru
1/2 kostky másla
1 vejce
1/2 prášku do pečiva
4 PL kysané smetany
špetka soli
Náplň:
1 hrnek povidel
2 lžíce strouhaného perníku

Postup přípravy receptu

  1. Ze surovin na těsto vypracujeme hladké těsto. Použila jsem k tomu pekárnu na program "těstoviny". rozfělíme na 2/3 a 1/3, z většího dílu vyválíme kruh, který přeneseme do koláčové formy, vytřené nebo vystříkané olejem. Formu těstem vyplníme, prsty vytlačíme pod okraje.

  2. Naneseme povidla rozmíchaná se strouhaným perníkem, mám pečená domácí povidla, ta jsem už ničím nedochucovala, ale klidně podle chuti nebo hustoty je možné přidat koření nebo rum!

  3. Ze zbylé 1/3 těsta znovu vyválíme plát, nakrájíme na tenké proužky a na povidla naskládáme do mřížky.

  4. Upravíme okraje a pečeme v troubě vyhřáté na 180°C (podle vlastní trouby přizpůsobíme !) cca 40 min .Koláček by měl být pěkně růžový.

    Pocukrujeme a krájíme na řezy.

Poznámka od kuchařky

Včera jsem v práci dostala jako dárek hrnkovou moučníkovou kuchařku, tak první pokus :D.

Mřížkových koláčů je tady spousta, ale nenašla jsem ani jeden s kysanou smetanou v těstě. Tak pro obměnu.

Komentáře k receptu Mřížkový "smetanový" koláč

Předchozí 1 2

Tématické fráze: mřížkový koláč mřížkový koláč s olejem mřížkový koláč se zakysanou smetanou mrizkovy koláč že zakysané smetany mřížkový koláč ze zakysanou smetanou mřížkový koláč s jablky mřížkový koláč se zakysanou smetanou mřížkový perník mřížkový koláč s kysanou smetanou mřížkový koláč se se zakysanou smetanou mřížkový koláč se zakysanou mrížkový koláč se zakysanou dmetanou recept na smetanový koláč mrížkovy koláč recept mrizkovy kolas ze zakysané smetany mřížový koláč perníkový mřížkovy kolac na hrnky smetanovy kolač kruche testo hrnkova mřížkový koláč