Nedělní mřížkový koláč

Suroviny

Těsto:
500 g hladké mouky
10-12 g prášku do pečiva
3 žloutky
150 g moučkového cukru
strouhaná citrónová kůra
250 g másla
Náplň:
3 bílky
150 g moučkového cukru
250 g mletých ořechů
špetka soli
citrónová kůra
meruňková marmeláda
Máslo na vytření plechu
kousek žloutku na potření koláče před pečením

Postup přípravy receptu

  1. Z prvních surovin umícháme těsto a zabalené ho dáme odpočinout do chladna. Protože je podobné lineckému, nechala jsem ho umíchat pekárnou, která je na tohle výborná.

  2. Bílky se solí vyšleháme téměř do tuha, pak přidáme cukr a došleháme do pevného sněhu. Přisypeme ořechy s kůrou a opatrně zamícháme do sněhu - máme nachystanou náplň.

  3. Vychlazené těsto rozdělíme na dvě téměř stejné části - tu maličko vetší rozválíme na velikost plechu (který jsme předem vytřeli máslem) a pomocí válečku ho na plech přeneseme. Potřeme marmeládou, rozetřeme sněhovo-ořechovou nádivku a poklademe proužky těsta z druhé, také rozválené části těsta. Proužky klademe do mřížky.

  4. Mřížky nachystaného koláče potřeme žloutkem a pečeme ve vyhřáté troubě (180°C/asi 25 minut).
    Vychladlé nakrájíme a pocukrujeme.

Poznámka od kuchařky

Zdroj: www.toprecepty.sk

Komentáře k receptu Nedělní mřížkový koláč

Tématické fráze: mřížkový koláč z lineckého těsta nedelni kolac mřížkový koláč mřížkový kolac s orechy koláč na neděli orechovy mřížkový koláč mřížkový ořechový koláč luxusni mrizkovy kolac nejlepší linecký mřížkový koláč mřížkový koláč na plech nejlepší mřížkový koláč mrizkovi kolac s orechy mřížkový koláč recept nedělní kolače mřížkový kolâč s meruñkami a ořechy koláče na neděli mřížkový linecký koláč s jablky linecký mřížkový koláč s orechy mřížkový koláč linecký koláč na plech linecký jablečný mřížkový koláč