Potahovací hmota z Marshmallow

Dorty Doba přípravy: 30 minut 2 názory

Dorty Doba přípravy: 30 minut 2 názory

Suroviny

180 g marshmallow
600 g mletého cukru
2 PL studené vody
1 KL kyseliny citrónové
60 g 100% tuku(Omega,Iva,Cera)
potravinářské barvivo (není potřeba)
mandlové aroma

Postup přípravy receptu

  1. Do misky vhodné do mikrovlnky, vysypeme 2 balíčky bonbónů Marshmalow, přidáme 2 polévkové lžíce vody, 1 kávovou lžičku kyseliny citrónové, potravinářskou barvu podle účelu použití fondánu. Když chceme hmotu bílou, odřezáváme bílé části od růžových a použijeme 180 g bílých Marshmallow.

  2. Mísu dáme do mikrovlny na cca 2 minuty a každých 15 sekund vytáhneme a promícháme. Hmotu nesmíme nechat v mikrovlnce déle než 15 sekund, mohlo by to zkaramelizovat.

  3. Po dvou minutách, když se nám všechny bonbóny rozpustily, postupně přimícháváme 400 g důkladně přesátého práškového cukru. Zbývajících 200 g vysypeme na pracovní plochu a do středu vylijeme už polotuhou hmotu.

  4. Rukama důkladně vypracujeme všechen cukr do hmoty. Když by hmota nestačila pohltit všechen cukr, můžeme ruce trochu namočit a mícháme dál než vpije všechen cukr do sebe.

  5. Nakonec si ruce důkladně umyjeme a usušíme. A vypracujeme si ji podle potřeby.

Poznámka od kuchařky

Zdroj: Z nějakého časopisu jako je Chvilka, Překvapení, Katka, Knihovnička receptů nebo Pošli recept.

Komentáře k receptu Potahovací hmota z Marshmallow

Tématické fráze: fondán z marshmallow potahová hmota na dort z marshmallow domácí fondán video recept domácí marshmallow marshmallow fondán recept fondán recept video hmota z burizonů potahová hmota na dort z marshmalow fondánová hmota z bonbonů pošli recept 2013 recepty potahovací hmota z marshmelow potahovací hmota z marshmalow marshmalow recept na potahovací fondán fondán z burizonů marshmallow recept knihovnička recepty duben 2013 marshmelow marshmallow fondán fondán z marshmelow