Potahovací hmota na dort i zdobení

Zdobení Doba přípravy: 30 minut 5 názorů

Zdobení Doba přípravy: 30 minut 5 názorů

Suroviny

200 g marshmallow
400 g prosátého cukr moučka
2 lžíce citronové šťávy

Postup přípravy receptu

 1. Marshmallows si dáme do větší mísy, pokapeme citronovou šťávou a vložíme do mikrovlnné trouby. Necháme z bonbonů udělat takovou "kaši" jako karamel. Během ohřívání v mikrovlnné troubě si ale dáváme pozor na to, aby nám marshmallows nepřetekly - nabobtnají. Občas zamícháme.

 2. Po vytvoření námi požadované hmoty, vyjmeme nádobu z mikrovlnné trouby a přidáme polovinu cukru. Nedivte se, bude to velmi lepkavé a tekuté. Hmotu si předěláme na vál a vyválíme se zbytkem cukru, pokud bude hmota moc tuhá, přidáme trochu vody. A kdyby naopak byla moc řídká a lepivá, dáme navíc další cukr. Nic se tím nezkazí.

 3. Můžeme použít i potravinářské barvy :)

Poznámka od kuchařky

Já jsem do hmoty dala asi tak o třetinu více cukru, abych ji dostala do požadované konzistence.

Komentáře k receptu Potahovací hmota na dort i zdobení

 • Lucinka26 Lucinka26

  Skvělej receptík:-K suprově se s nim pracuje:-D

  Odpovědět

 • Koouky Koouky(autor receptu)

  Gurmanky: I já nemám moc ráda to "megasladké" :-D Pokud není dvou centimetrová vrstva, sladké to není;-) . A skladovat se může, ale po čase ztvrdne a musí se pořádně rozválet, a to dá celkem zabrat. Nejlepší je ji do dvou dnů zlikvidovat :-)

  Odpovědět

 • Gurmanky Gurmanky

  Jé,to určitě vyzkouším. Ale nedá mi to, není hmota moc sladká? Příde mi že marshamllow a tolik cukru musí udělat nco megasladkého.
  A múžu ho skladovat jak dlouho? den vydrží třeba týden?

  Odpovědět

 • Koouky Koouky(autor receptu)

  Děkuji Vám moc za uvítání tady :-) A také děkuji za bodíky ;-):-K

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Koouky, vítám tě v naší Topkové rodině ve které si se stala novým a dalším členem a přeji ti, aby se ti tu líbilo. Zároveň obdivuji, že ač 15 ti letá, máš takový vztah k vaření-pečení:yes: Dávám ti 2.bod:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: recepty na cukrové zdobení na dorty marschmelou zdobení dortů youtube nejlepší potahová hmota na dorty potahová hmota na dort hmota na dort zdobení dortů zdobeni dortu potahovou hmotou vyroba potahovaci hmoty nejlepši potahovaci hmota potahovaci hmota z marshmallows potahová hmota s marschmelou potahovaci hmota z marschmelou marschmelou bonbony potahová hmota z marschmelou potahové hmoty na dort video dorty s marschmelou domácí potahová hmota na dort youtube zdobení dortu potahová hmota na dorty