Zapečené brambory se smetanou v halogenové troubě

Bramborová jídla Doba přípravy: 40 minut 4 názory

Bramborová jídla Doba přípravy: 40 minut 4 názory

Suroviny 2-3 porce

Brambory
kuřecí maso
Pepř
Sůl
Bylinkové máslo
Chilli
hořčice krémžská
Smetana 33%
Sýr

Postup přípravy receptu

  1. Do halogenové trouby si pořídíme jednorázový plechový pekáček, dejte pozor aby byl tak veliký, aby se nedotýkal krajů (vzduch musí cirkulovat).

  2. Maso nakrájíme na menší kousky, osolíme, opepříme, přidáme koření dle své chuti a potřeme hořčicí. Rozložíme na dno.

  3. Poté si oloupeme brambory a nakrájíme na půl centimetrová kolečka. která pokládáme po vrstvách na maso a každou vrstvu osolíme a přidáme koření na brambory (adžika, bylinkové máslo nebo přímo koření na brambory).

  4. Zalijeme smetanou a dáme zapéct do trouby na 200-250 °C na 20 minut. Mezitím si nastrouháme sýr, který po uplynutí doby nasypeme na vrch a necháme dalších 20 minut zapéct.

Poznámka od kuchařky

Tento recept se dá snadno použít i do normální trouby.

Komentáře k receptu Zapečené brambory se smetanou v halogenové troubě

Tématické fráze: halogenová trouba recepty maso recepty pro halogenovou troubu zapékané brambory v troubě vaření v halogenové troubě recepty na halogenovou troubu halogenová trouba, vaření, recepty multifunkční halogenová trouba- recepty zapecene brambory v troube pečené brambory v troubě recepty na vaření v halogenové troubě recepta na halogenovou troubu zapečené brambory se smetanou grilování v halogenové troubě jak se vaří v halogenové troubě recepty pro halogenovoubtroubu vaření v halogenové v troubě vareni halogenove v troubě halogenová trouba maso recepty smh 330 recepty maso v troube ze smetanou