Polomáčené třené kousky

Suroviny

100 g másla
80 g moučkového cukru
3 žloutky
140 g hladké mouky
špetka prášku do pečiva
čokoládová poleva

Postup přípravy receptu

  1. Změklé máslo utřeme s cukrem do pěny, postupně přidáváme žloutky a nakonec zlehka vmícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva. Těsto naložíme do cukrářského (nebo pevného igelitového) sáčku s hladkou špičkou nebo bez zdobičky a stříkáme ho do tvořítek v silikonových platech asi do poloviny objemu - záleží na velikosti formy.

  2. Pečeme ve vyhřáté troubě na 180°C dorůžova asi 10 minut.

  3. Hotové upečené kousky ihned vyklopíme z formiček a necháme vychladnout. Formičky dobře vymyjeme a usušíme. Do každé formičky nalijeme lžičkou na dno trochu rozehřáté čokoládové polevy a vtlačíme upečený patřičný kousek zchladlého pečiva. Mírným tlakem čokoládu opatrně vytlačíme téměř k okraji, aby tam nezůstala vzduchová bublina.

  4. Naplněné plato uložíme do chladna a pak cukroví opatrně vyklopíme.

Poznámka od kuchařky

Myslím si, že lépe vypadá cukroví menších tvarů, proto jsem zkusila použít i klasické kovové formičky, které jsem vymazala máslem a vysypala hrubou moukou. Ale byl to horor dostat potom cukroví ven, hodně se ho polámalo. Pak mě napadlo je dát do mrazáku. Za půl hodiny jsem je zcela lehce bez poškození vyklopila, Silikonová plata šla vyklápět bez problému. Protože mám ale většinou silikonová plata na větší tvary, plnila jsem je jen asi do 1 cm výšky těsta. Také jsem zjistila zajímavou věc: Ty růžičky jsem vyklopila asi za hodinu a byly matné, ostatní pečivo jsem nechala do druhého dne a leskne se.

Zdroj: Knihovnička Recepty 12/2011

Komentáře k receptu Polomáčené třené kousky

Tématické fráze: třené banánky polomáčené cukroví vánoční třené banánky třené vánoční cukroví třený banánek vánoční cukroví polomáčené cukroví polomáčené domácí trene banánky v čokoládě polomačené cukroví recepty recept na třené banánky bananky z treneho testa třené curoví nejlepší recept na polomáčené cukroví polomáčené banánky strikane tip jak dostat cukrovi z forem cukroví trene bananky nejlepsi recepty na polomacene banánky z masla recept třené banánky z masla recept rychlé třené těsto třené těsto do formiček